Společnosti Spotify a Universal Music Group uzavřely víceletou smlouvu o globální licenční spolupráci

Společnost Spotify (burzovní index NYSE: SPOT), nejoblíbenější světová streamingová služba pro poslech audia, a společnost Universal Music Group (dále jen UMG), světová jednička v oblasti hudební zábavy, dnes uzavřely novou víceletou globální licenční smlouvu. Tato smlouva ještě více posílí spolupráci obou firem při zavádění převratných nových funkcí, které budou přínosem pro umělce a hudebním fanouškům nabídnou skvělé zážitky.


Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní zprávu naleznete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20200722005444/en/


Tato nová smlouva firmám umožní prohloubit své partnerství, které odráží společné úsilí o neustálý rozvoj hudby, intenzivnější zážitky při jejím objevování a spolupráci na nejmodernějších marketingových kampaních prostřednictvím platformy Spotify. Kromě toho společnost UMG, jako jedna z nejmodernějších firem a jeden z prvních podporovatelů společnosti Spotify, posílí svou přední pozici v oblasti včasného zkoušení budoucích produktů a poskytne vývojářskému týmu Spotify cennou odezvu.


Daniel Ek, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Spotify, řekl: "Od prvních experimentů s nástrojem Marquee, po testování nových zkušeností, jako například s aplikací Canvas, pro nás společnost Universal Music Group je důležitým partnerem a pomáhá nám při vývoji našich marketingových nástrojů. Na základě našeho dnešního oznámení dochází k rozšíření naší spolupráce a dalšímu posílení společné vize - pomáhat umělcům ve všech fázích jejich kariéry. Jak říkáme celou dobu, cílem naší marketingové strategie je rozšiřovat schopnost společnosti Spotify spojovat umělce s fanoušky v měřítku, které nikdy předtím neexistovalo a přinést nové možnosti do tohoto průmyslu. Společně se těšíme na nové investice a vytváření nových nástrojů a nabídek pro umělce z celého světa."


Sir Lucian Grainge, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Universal Music Group, řekl: "Na základě této smlouvy budou společnosti UMG a Spotify propojeny více než kdy předtím a budeme společně usilovat o to, aby celý hudební ekosystém prosperoval a oslovil nové publikum na celém světě. Zapojením inovací, přijímáním hudebních technologií hned po jejich vzniku a díky přední pozici společnosti Spotify ve vývoji nadčasových nástrojů, přinese tato nová spolupráce našim umělcům nové a efektivní možnosti k tomu, aby se spojili s fanoušky prostřednictvím neustále se rozvíjející platformy Spotify. Tím, že budeme pracovat společně, budou naše týmy schopny urychlit své úsilí při vývoji iniciativ zaměřených na umělce včetně strategických marketingových kampaní a nových nabídek, které fanouškům na celém světě nabídnou vzrušující, nové zážitky."


O společnosti Spotify Technology S.A.


Služba Spotify po svém založení v roce 2008 navždy změnila poslech hudby. Naším cílem je uvolnit potenciál lidské tvořivosti tím, že umožníme milionům umělců předvést svou práci a miliardám fanoušků vychutnat si ji a nechat se těmito tvůrci inspirovat. Všechno co děláme, děláme na základě naší lásky k hudbě a podcastu.

Objevujte, spravujte a sdílejte více než 50 milionů nahrávek včetně více než 1 milionu podcastových titulů zdarma nebo přejděte na službu Spotify Premium, abyste získali přístup k exkluzivním funkcím pro úpravu hudby, jako je například zlepšení kvality zvuku a poslech podle požadavků (on-demand), offline, a poslech bez reklam.

V současné době jsme nejoblíbenější předplacenou streamingovou službou pro poslech audia, s více než 286 miliony uživatelů, včetně 130 milionu předplatitelů služby Spotify Premium na 92 trzích.


Naše stránky pro investory (Investors) a pro nahrávání (For the Record), stejně jako další sociální média uvedená v části "Zdroje - Sociální média" na našich stránkách pro investory (Investors), používáme ke zveřejňování materiálů o naší společnosti. Další informace, fotografie nebo kontakt na tiskový tým naleznete na stránkách https://newsroom.spotify.com/.


O společnosti Universal Music Group


Společnost Universal Music Group (dále jen UMG) je světová jednička v oblasti hudební zábavy s celou řadou podniků, které se zabývají nahráváním, vydáváním a prodejem hudby a audiovizuálního obsahu ve více než 60 zemích. Společnost UMG disponuje nejkomplexnější nabídkou nahrávek a písní ze všech hudebních žánrů, hledá a rozvíjí umělce a produkuje a distribuuje nejžádanější a komerčně nejúspěšnější hudbu na světě. Společnost UMG se věnuje umění, inovacím a podnikání, podporuje vývoj služeb, platforem a obchodních modelů, aby rozšířila umělecké i obchodní možnosti pro umělce a přinášela nové zážitky fanouškům. Společnost Universal Music Group je společností skupiny Vivendi.


Zdrojovou zprávu si můžete přečíst na serveru businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200722005444/en/


Kontakt pro tisk:

Společnost Spotify:

Chris Macowski

Email: cmacowski@spotify.com

Tel.: +1-347-429-3396

Společnost Universal Music Group:

Andy Fixmer

Email: andy.fixmer@umusic.com

Tel.: +1-310-865-0132

Zdroj: Spotify Technology S.A.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Švédsko-USA-trh-internet-hudba-Spotify Technology S.A.

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.