Zájem o luxusní auta v období koronakrize rekordně vzrostl

Společnost Auta Super prodala během května a června celkem 150 vozů prémiových značek. Tento obchodní výsledek představuje meziroční nárůst prodejů o 32 procent a dokazuje, že segmentu luxusních vozů se koronavirová krize nedotkla.


Prodejní úspěch vysvětlila Petra Suchánková, ředitelka rozvoje Auta Super, navýšením počtu nabízených vozů, přestěhováním firmy do nových reprezentativních prostor a také vstřícným přístupem ke klientům: "Možnost online nákupu, včetně přistavení auta zákazníkovi až před dům, je nová služba, kterou jsme chtěli vyvážit nevýhody povinného distančního prodeje." Jak doplnila, tuto novinku mohou klienti Auta Super využívat i po koronakrizi.


Dalším důvodem rekordních prodejů je obecně panující větší poptávka po prémiových značkách. Jde o vozy s průměrnou cenou 1 150 000 Kč, které si zákazníci nepořizují z důvodu potřeby, ale pro potěšení. "Je tedy možné, že si chtěli udělat radost v temnějším období," dodala Suchánková.


Největší zájem byl o nové modely značky Mercedes a o vozy prémiových značek do dvou let stáří. Nejdražším prodaným autem bylo Porsche 911 (992) Turbo S, za které kupující zaplatil přes sedm miliónů korun.


Kontakt:

Petra Suchánková

Ředitelka rozvoje

petra.suchankova@autasuper.com

O Auta Super:

Společnost Auta Super, s. r. o., se specializuje na prodej zánovních automobilů střední a vyšší třídy. Vznikla v roce 2010 s myšlenkou chovat se ke klientům jako k dobrým přátelům a poskytovat jim špičkové služby. Zákazníkům nabízí komplexní servis, včetně financování, pojištění a údržby vozu. Více info na www.autasuper.com.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-automoto-trh-firmy-Auta Super

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.