Runway Park: první víkend ve znamení letištní techniky

Letiště Václava Havla Praha otevře 4. července na celé léto Runway Park, který bude sloužit zejména k zábavě a vzdělávání. Runway Park se bude nacházet přímo na letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel, a nabídne tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí mezinárodního letiště. První víkend se ponese v duchu letištní techniky a ukázek letištních profesí.


První červencový víkend a sváteční pondělí, tedy od 4. do 6 července, se v Runway Parku ponese v duchu letištní techniky a profesí. Návštěvníci budou moci obdivovat stroje nezbytné pro chod letiště a odbavování letadel a také samotná letadla. V rámci tematického programu pak Letiště Praha chystá ukázky psovodů, sokolníků, letištních hasičů a dronů. Návštěvníci se mohou těšit také na plno doprovodného programu, jako například na vystavené automobily, atrakce a hry pro děti, občerstvení a mnoho dalšího.


Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) - zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park.


Vstupenky do Runway Parku jsou k dostání online v prodejní síti GoOut.cz či na webových stránkách Letiště Praha www.runwaypark.cz, kde návštěvníci najdou také kompletní informace včetně programu na jednotlivé víkendy. Cena vstupného do Runway Parku bude v pondělí a čtvrtek pro dospělé za 140 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 90 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 350 Kč. Od pátku do neděle, tedy během víkendových programů, bude vstupné pro dospělé za 180 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 120 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 450 Kč.


Otevírací doba Runway Parku:

PO a ČT - pouze výstavní částod 14:00 hod. do 18:00 hod.
PÁ - výstavní část se zábavním programemod 14:00 hod. do 20:00 hod.
SO a NE - výstavní část se zábavním programemod 10:00 hod. do 18:00 hod.

Během státního svátku v pondělí 6. července bude Runway Park otevřen dle víkendové otevírací doby.

Jako celé Letiště Praha, tak i Runway Park bude podléhat zvýšeným hygienickým nárokům a bude zároveň respektovat vždy aktuální nařízení a doporučení vlády pro venkovní akce.


Více informací se dozvíte také na Twitteru Letiště Praha: @PragueAirport.

Kontakty pro média:

Denisa Hejtmánková

Specialista externí komunikace

e-mail: denisa.hejtmankova@prg.aero

www.prg.aero

Klíčová slova ČR-zábava-letectví-Letiště Praha

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.