4. Světový kongres umělé inteligence (World Intelligence Congress) byl v čínském Tchien-ťinu zahájen formou online přímého přenosu

23. června odpoledne byl v přímém online přenosu v čínském Tchien-ťinu zahájen 4. Světový kongres umělé inteligence. Online zahajovacího ceremoniálu se zúčastnil i Wan Gang, místopředseda organizace CPPC a předseda Čínské asociace pro vědu a technologie (CAST - China Association for Science and Technology). Li Hongzhong, tajemník výboru Tchien-ťinské pobočky organizace CPC, kongres pozdravil ve svém projevu. Li Xiaohong, prezident Čínské inženýrské akademie (CAE - Chinese Academy of Engineering) poblahopřál kongresu prostřednictvím videa. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také Huai Jinpeng, výkonný místopředseda Čínské asociace pro vědu a technologie (CAST) a Zhang Guoqing, starosta města Tchien-ťin. Park Won Soon, starosta Soulu (Korejská republika), přednesl projev prostřednictvím videa. Předsedou kongresu byl Gong Ke, předseda Světové federace inženýrských organizací (World Federation of Engineering Organizations). Zahajovací ceremoniál vysílaný prostřednictvím cloudu, zhlédlo 58,6 miliónů diváků a vzhledem k tomu, že celá akce byla současně přenášena živě prostřednictvím 40 streamovacích webů a platforem, dosáhl celkový počet zhlédnutí 392 milionů.

Wan Gang zdůraznil, že kongres je špičkovou platformou pro výměnu zkušeností s umělou inteligencí, kterou společně vytvořily město Tchien-ťin a Čínská asociace pro vědu a technologie (CAST). V rámci prevence a zvládání pandemie budou otevřeny systémy pro správu velkých dat, začnou se využívat blockchain technologie a bude docházet k dalším inovacím cloudových služeb. Současně tato platforma podpoří rozvoj nových průmyslových odvětví, posílí zavádění umělé inteligence a digitalizaci celého průmyslového řetězce a urychlí zavádění umělé inteligence také do reálné ekonomiky. Rovněž vznikne nová platforma pro zaměstnanost, bude vybudována open-source platforma pro sdílení informací a dojde k posílení značky "Sci-Tech Innovation China - Vědeckotechnická inovace v Číně". Platforma také pomáhá zkvalitnit a prohlubovat základní výzkum a umožní vytvoření špičkové světové platformy pro umělou inteligenci a její zavádění do průmyslu a navíc podpoří mezinárodní spolupráci v oblasti umělé inteligence.

Li Hongzhong řekl, že Tchien-ťin významně podporuje strategické nasazování nové generace umělé inteligence a díky tomu se umělá inteligence stává hnací silou rozvoje města. Tchien-ťin založí iniciativu, která pomůže vytvořit novou éru umělé inteligence a umožní tak tomuto městu stát se průkopníkem v zavádění čtvrté průmyslové revoluce. Město je inovátorem v zavádění chytrých technologií, posilování zavádění technologií umělé inteligence do průmyslu, ekologie a ochrany životního prostředí a podporuje spolupráci partnerů z domova i ze zahraničí v oblasti umělé inteligence.

Li Xiaohong řekl, že Tchien-ťin se vydal na cestu rozvoje, jehož motorem jsou inovace, kde přední místo zaujímá umělá inteligence, a že inteligentní přístav v Tchien-ťinu má před sebou slibnou budoucnost.

Park Won Soon řekl, že letošní rok je kriticky důležitý pro výstavbu sítí 5G v Tchien-ťinu a že doufá, že Soul a Tchien-ťin zintenzivní vzájemnou komunikaci a podělí se o své zkušenosti s výstavbou infrastruktury pro umělou inteligenci.

V rámci summitu přednesli své prezentace online i přímo na místě přední odborníci z celého světa na umělou inteligenci a akademici. Mezi přednášející mimo jiné patřil Gao Wenjiu, akademik z instituce CAE, Ma Huateng, předseda představenstva firmy Tencent, Max Tegmark, profesor na katedře fyziky Massachusettského technologického institutu (MIT), Yang Yuanqing, předseda představenstva firmy Lenovo Group, Yang Xu, globální viceprezident firmy Intel Corporation, Edmund Phelps, držitel Nobelovy ceny za ekonomiku, Wang Jian, předseda technického výboru skupiny Alibaba Group a Raj Reddy, zahraniční akademik působící v CAE a držitel ceny Turing Award.

Hlavním tématem 4. Světového kongresu umělé inteligence byla Nová éra umělé inteligence: Inovace, Urychlení zavádění a Ekologie. V rámci 4. Světového kongresu umělé inteligence se uskutečnila celá řada „schůzek, výstav, soutěží a ukázek umělé inteligence“, včetně šesti cloudových akcí, mezi které patřily propagace cloudu, uvolňování cloudu, vedení bilaterálních rozhovorů prostřednictvím cloudu, výstava chytrých cloudových technologií, soutěž o nejlepší technologii řízení s využitím umělé inteligence, soutěž o nejlepší bezpečnostní systém „Pátý prostor - Fifth Space", podnikatelská soutěž "Haihe Talents" a také 13 cloudových fór. Kromě toho probíhaly přímo na místě i prostřednictvím cloudu akce zaměřené na podepisování partnerských smluv.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1197680/WIC_Venue_1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1197681/WIC_Tianjin_2.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1197682/WIC_Tianjing_Logo.jpg

Kontakt:

Cui Kejia

Telefon: +86-400-019-0516

Mobil: +86-15120084132

Email: wic@wicongress.org

Klíčová slova Čína-počítače-internet-The 4th World Intelligence Congress

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.