AstraZeneca darovala 9 milionů obličejových masek, aby podpořila zdravotníky na celém světě v boji proti COVID-19. Finanční a dobrovolnickou podporu poskytla i v České republice

Společnost také pokračuje v úsilí vyvinout nové metody diagnostického testování a léčbu nemoci COVID-19.


AstraZeneca darovala 9 milionů obličejových masek, aby podpořila zdravotníky na celém světě, včetně České republiky, v boji proti pandemii COVID-19. Spojila se proto s platformou COVID Action Platform Světového ekonomického fóra, vytvořenou s přispěním Světové zdravotnické organizace, s cílem identifikovat nejpotřebnější země. První dodávky obdržela Itálie a další země následovaly. Pomocné kroky poskytla AstraZeneca i v České republice, a to nejen prostřednictvím ochranných pomůcek a finančních prostředků, ale i dobrovolnickými aktivitami.


Společnost v České republice darovala 1 milion korun, který byl rozdělen mezi fakultní nemocnice a odborné společnosti. Pozadu nezůstala ani v podpůrných dobrovolnických programech. Svým zaměstnancům, kteří jsou certifikovanými zdravotnickými profesionály, umožnila pomáhat personálu nemocnic.


AstraZeneca také usiluje o urychlení vývoje diagnostických a testovacích metod, aby zvýšila vyšetřovací kapacity. Ve spolupráci s vládami pracuje na již existujících programech s cílem rozšířit testování. Pro plynulé zajištění dodávek svých léků pro pacienty testuje AstraZeneca i své zaměstnance na výrobních i dodavatelských pozicích.


Týmy výzkumu a vývoje společnosti AstraZeneca intenzivně pracují na identifikaci monoklonálních protilátek, které by sloužily k léčbě nemoci COVID-19, a jejich postoupení k evaluaci klinickými testy. Více než 50 expertů z oborů virologie, imunologie, pneumologie a proteinového inženýrství v odděleních výzkumu, klinického testování, regulací a výroby, kladou nejvyšší prioritu na vývoj léčby, aby pomohli minimalizovat globální dopad choroby.


Pascal Soriot, výkonný ředitel společnosti, řekl: "Naše myšlenky jsou především s těmi, kteří touto globální pandemií trpí a se statečnými zdravotníky, kteří o ně pečují. Jako firma jsme se rozhodli reagovat sdílením našich znalostí a expertízy a spolupracovat s mezinárodními zdravotnickými autoritami a dalšími organizacemi. Dále také pokračujeme na zintenzivnění snah o diagnostické testování a vývoj léčby COVID-19."

AstraZeneca


AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN) je globální, vědecky řízená biofarmaceutická společnost, která zkoumá a vyvíjí komerční léky na předpis. Zaměřuje se především na léčiva pro tři terapeutické oblasti - onkologii, kardiovaskulární, ledvinové a metabolické soustavy a dýchací soustavu. AstraZeneca sídlí v Cambridge ve Velké Británii a operuje ve více než 100 zemích. Její inovativní léky jsou užívány miliony pacientů po celém světě. Navštivte prosím astrazeneca.com a sledujte Twitter společnosti na @AstraZeneca.


Kontakt:

Noah Zyla

Senior PR Consultant

Grayling Czech Republic

Tel.: 224 251 555

noah.zyla@grayling.com

Klíčová slova ČR-koronavirus-farmacie-firmy-Grayling Czech Republic-AstraZeneca

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.