Nová aliance mapuje nové směry v elektrofyziologii

Společnost Acutus Medical působí na poli managementu a zlepšování diagnostiky a léčby srdečních arytmií. Zaměřuje se na vývoj odlišných, inovativních technologií, které poskytují lékařům a pacientům absolutní výsledky.

Společnost Acutus Medical působí na poli managementu a zlepšování diagnostiky a léčby srdečních arytmií. Zaměřuje se na vývoj odlišných, inovativních technologií, které poskytují lékařům a pacientům absolutní výsledky.

Nová strategická aliance mezi společností BIOTRONIK, jedničkou v managementu srdečního rytmu, a firmou Acutus Medical, inovátorem v oblasti elektrofyziologie, by měla nabídnout účinnější a efektivnější diagnostiku a léčbu pacientů s arytmií

Společnosti Acutus Medical a BIOTRONIK ve středu oznámily novou alianci, která by měla přinést komplexní portfolio produktů pro elektrofyziologii, mapování, ablace a příslušenství pro katetrickou léčbu srdeční arytmií na vybraných trzích, včetně Evropy a Asie.

Klíčovým produktem nové aliance firem BIOTRONIKA a Acutus v oblasti elektrofyziologie (BIOTRONIK/Acutus Alliance for Electrophysiology) je systém AcQMap® společnosti Acutus s multimodálními funkcemi mapování SuperMap. Systém AcQMap je jediný komerčně dostupný bezkontaktní mapovací systém, který dokáže rychle a spolehlivě zmapovat jak stabilní, tak nestabilní rytmy, umožní sledování změn při zavádění během procedury a poskytne optimální řešení pro lepší cílenou terapii.

Systém optimalizuje vizualizaci a pomáhá zmapovat a vést léčbu všech arytmií, od jednoduché po vysoce komplexní, do tří minut. Podle podmínek smlouvy očekává společnost Acutus, že bude prodávat EP katetry pro ablaci a diagnostické a další produkty pod privátní značkou řady BIOTRONIK na většině předních mezinárodních trhů a nabízet elektrofyziologům kompletní sadu špičkových produktů.

Jedním z cílů aliance je optimalizovat péči o arytmické pacienty s celou řadou zařízení a monitorů, které budou digitálně propojeny. To umožní síť Home Monitoring® společnosti BIOTRONIK se systémem společnosti Acutus. Bude zajištěn plně automatický přenos dat v reálném čase mezi pacienty, lékaři a techniky. Zabezpečená digitální síť mezi managementem srdečního rytmu (CRM) a elektrofyziologickými (EP) přístroji pro mapování a ablaci by měla pomoci optimalizovat péči. Lékaři budou mít k dispozici vysokou úroveň konektivity, budou mít možnost využít přednosti vzdáleného monitorování před ablací, v jejím průběhu i po výkonu, při následných prohlídkách a v průběhu další péče, včetně digitálně podporované telemedicíny.

Ze studií vyplynulo, že proaktivní monitorování prostřednictvím zařízení Home Monitoring pomáhá významně snížit počty hospitalizovaných(1), mrtvice(2) a mortalitu(1). Spojení lékařů a zdravotnických systémů na celém světě s efektivními a cenově dostupnými zařízeními pro diagnostiku, léčbu a následnou péči jak v oblasti managementu srdečního rytmu, tak elektrofyziologie, by mohlo pomoci modernizovat pracovní postupy a být přínosem pro pacienty.

„Na systémy zdravotní péče na celém světě je soustavně vyvíjen tlak, aby poskytovali pacientům cílenější péči s lepšími výsledky za nižší náklady," řekl Vince Burgess, prezident a generální ředitel společnosti Acutus Medical. „Jsme v první linii a chceme vybavit lékaře technologií, kterou potřebují, aby mohli efektivněji poskytovat pokročilá a individualizovaná ablační terapeutická řešení. Věříme, že tato mezinárodní aliance má potenciál přenést společnost Acutus na špičku tohoto důležitého trhu."

„Vzhledem k tomu, že jsou arytmie stále běžnější, bude nedílnou součástí zlepšování diagnostiky a péče," řekl Dr Hans-Juergen Wildau, ředitel divize elektrofyziologie a snímačů ve společnosti BIOTRONIK. „Věříme, že spojení portfolia produktů pro monitorování srdce společnosti BIOTRONIK s moderní technologií mapování srdce společnosti Acutus umožní EP specialistům, aby se dostali v oblasti naváděcích terapeutických systémů na špičku."

Reference:

1 Hindricks et al. European Heart Journal 2017, 38, 1749-1755.

2 Mabo P et al. European Heart Journal. 2012, 33.

O společnosti Acutus Medical:

Acutus Medical se zaměřuje na management a zlepšování diagnostiky a léčby srdečních arytmií. Usilujeme o zdokonalování elektrofyziologie s jedinečnou řadou produktů a technologií, díky nimž může více lékařů léčit více pacientů účinněji a efektivněji. Prostřednictvím interního vývoje produktů, akvizic a globálních partnerství se nám podařilo vybudovat místo na globálním trhu, kam dodáváme kompletní portfolio nejrůznějších elektrofyziologických produktů, které představují pro naše zákazníky kompletní řešení katetrové léčby srdečních arytmií. Společnost Acutus byla založena v roce 2011 a má sídlo v kalifornském městě Carlsbad.

O společnosti BIOTRONIK:

BIOTRONIK je přední výrobce medicínských zařízení, který již více než padesát let vyvíjí spolehlivá a inovativní kardiovaskulární a endovaskulární řešení. Posláním společnosti je dosáhnout dokonalého spojení mezi technologií a lidským tělem. Inovace společnosti BIOTRONIK tak umožňují lékařskou péči, jež každoročně milionům pacientů s diagnózou onemocnění srdce a cév zachraňuje a zkvalitňuje životy. Společnost BIOTRONIK má své sídlo v Berlíně a zastoupení ve více než stovce zemí.

Sledujte společnost Acutus Medical na sítích:

Twitter: @AcutusMedical

LinkedIn: www.linkedin.com/company/acutus-medical-inc-/

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/811576/Acutus_Logo.jpg

KONTAKT: Levitate, (260) 408-5383, acutus@levitatenow.com

Klíčová slova USA-Německo-zdraví-BIOTRONIK-Acutus Medical

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.