Po rouškomatech přichází dezinfikomaty, ve čtvrtek do Liberce

Místo, datum: Terminál MHD Liberec čtvrtek 9.4. 14:00

V Liberci bude ve čtvrtek umístěn již druhý dezinfikomat v naší republice. Slavnostně uveden do provozu bude za účasti zástupce statutárního města Liberce, Mgr. Jiřího Šolce a zástupců médií. Krok správným směrem v boji s koronavirem.


Po nápadu s rouškomaty se začínají v naší republice otevírat i automaty, ve kterých lze zakoupit dezinfekci. Díky progresivnímu přístupu liberecké radnice a podpory města bude ve čtvrtek ve 14 hodin na terminálu libereckého dopravního podniku zpřístupněn občanům další takový automat. "Jsem rád, že Liberec je mezi prvními městy, kde bude díky automatu dezinfekce pro naše občany dostupná 24 hodin denně," řekl Mgr. Jiří Šolc, náměstek primátora Liberce, který nese hlavní zásluhu na získání automatu právě do Liberce. Navíc pro své občany domluvil slevu 50% z ceny po celý měsíc duben.


Lídrem v oboru dezinfekčních automatů je společnost Anilo Trade SE, která pilotní automat umístila v Říčanech u Prahy. Společnost má vlastní značku DISIN. Do automatů se dnes umísťují gely DISIN. Na otázku, v čem je tento gel odlišný od většiny ostatních, odpovídal zástupce společnosti Anilo Trade SE, pan Štěpán Janovský: "Náš dezinfekční gel je vyroben podle receptury Světové zdravotnické organizace (WHO). Má virucidní a antibakteriální účinek. To má ale každý gel vyrobený podle receptury WHO. Lišíme se od většiny tím, že do svých produktů nepoužíváme technický líh či bioethanol, který je agresivní vůči pokožce. V našem gelu najdete kvasný líh, který se používá v potravinářství. Laik pozná rozdíl jednoduše - není tak agresivní k pokožce. Složka peroxidu vodíku funguje proti virům, včetně koronaviru, a 80% objemové hmotnosti etylalkoholu ničí bakterie. V kombinaci s gelem používaným jako zahušťovadlo v potravinářství tudíž nejen chrání, ale také hydratuje pokožku. Bez nadsázky můžeme říci, že veškeré použité složky jsou standardně užívány v potravinářství."

Díky otevření prvního dezinfikomatu se rozpoutala diskuse na téma rozdílu mezi gelovou a tekutou dezinfekcí a rozdíly mezi použitým typem lihu. Z reakce pana Janovského je patrné, že firma si jde svou cestou: "Chceme dát lidem možnost pořídit si kvalitní dezinfekci, která při aplikaci minimálně zatíží jejich kůži. Nechceme a nebudeme řešit srovnání s výrobky obsahujícími technický líh či několikanásobně agresivnější bioethanol." Narážel tím na častou neznalost a záměnu surovin v internetových diskusích. "Disin je pro všechny, ale není pro každého," uzavřel Janovský.


Díky umístění automatu na strategickém místě v centru Liberce, budou mít všichni občané možnost ochránit sebe a své blízké před nebezpečím dnešní doby. Slavnostního spuštění automatu se zúčastní i zástupci města, bez jejichž podpory by v Liberci dezinfikovat nebyl. Zváni jsou nejen zástupci médií, ale i samotní občané.

V následujících dnech budou dezinfikomaty přibývat i v dalších městech České republiky v závislosti na dostupnosti automatů a vstřícnosti místních zastupitelů. Cílem je umístit stovky dezinfikomatů po celé republice a umožnit tak dostupnou dezinfekci každému, kdo o to bude stát.


Pro bližší informace kontaktujte:

Štěpán Janovský, Anilo Trade SE, e-mail: stepan.janovsky@anilotrade.cz

Klíčová slova ČR-správa-chemie-koronavirus-firmy-ANILO TRADE SE

Oblast
Liberecký (li)

Kategorie
Zdravotnictví
Politika, veřejná správa a soudy
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.