Sedm tipů, jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky

Bc. Kristýna Štěbetáková, optometriska společnosti Alensa

Bc. Kristýna Štěbetáková, optometriska společnosti Alensa

Bc. Kristýna Štěbetáková při vyšetření zraku, Alensa Bc. Kristýna Štěbetáková, optometriska společnosti Alensa při vyšetření zraku

Nosíte brýle a zároveň se chráníte rouškou? Pak nejspíš řešíte i problém se zamlžování brýlí. Jak nepříjemnou situaci zvládnout radí Kristýna Štěbetáková, optometriska společnosti Alensa. Přinášíme sedm tipů, které pomohou zamlžení brýlí předcházet.


1. Důležité je vybrat si správnou roušku!

Použijte roušku, která vám dobře sedí na nose a bude k nosu co nejlépe přiléhat. Nejlepší je rouška se všitým drátkem, který se dá vymodelovat podle tvaru nosu. Vydechnutý vzduch pak neuniká pod horním okrajem roušky a vaše brýle se tím pádem tolik nemlží.


2. Roušku až k očím, brýle níže.

Roušku si dejte co nejblíže k očím a brýle položte níž na nos. Brýle se tak budou méně zamlžovat i špinit. Snažte se omezit sahání na brýle. Jen pozor, posune to lehce ohniska brýlí a u multifokálních (progresivních) brýlí nemusíte vidět stejně.


3. Použijte jar!

Alespoň na začátku a konci dne si umyjte své brýle vlažnou jarovou vodou a osušte je hadříkem z mikrovlákna. Hadřík z mikrovlákna mějte stále po ruce. Zkusit můžete i speciální spreje proti zamlžování. Navíc, kdy jindy si vytvořit návyk na pravidelné čištění brýlí, než teď?

4. Pokud nemáte po ruce jar, zkuste mýdlo.

Vaše brýle vyčistí a zároveň i z části vydezinfikuje klasické tuhé mýdlo. Naopak tekuté mýdlo vám život spíše znepříjemní. Určitě brýle nečistěte lihem, mohou popraskat nejen čočky, ale i obruby, popřípadě se začne sloupávat barva.


5. Nejpraktičtějším řešením jsou jednodenní čočky.

Nejjednodušší způsob, jak se zamlžování zcela vyhnout, je vyzkoušet kontaktní čočky. V době zvýšeného výskytu virových onemocnění jsou nejhygieničtější variantou jednodenní čočky. Nezapomeňte si před jejich aplikací pečlivě umýt ruce a přes den se vyhnout kontaktu v blízkosti očí.


6. Pořiďte si brýle s hydrofobní úpravou skel. Můžete i on-line bez návštěvy optiky.

Až si budete příště pořizovat brýle, pamatujte i na jejich povrchovou úpravu. Hydrofobní vrstva odpuzuje vodu, což znamená, že se brýle rychleji odmlží a neulpívá na nich ani další nečistota. Že za stávající situace nechcete nikam chodit? Nemusíte. Pokud máte po ruce předpis či brýlovou kartičku, dioptrické brýle si můžete pořídit i on-line s použitím virtuálního zrcadla. Za několik dní vám hotové brýle přijdou až domů. Zároveň pamatujte, že za stávající situace brýle slouží i jako štít, kdy viry mají ztíženou cestu k vašim očím.


Bonusový tip redakce - pěna na holení!

Asi by vás to nenapadlo, ale od zamlžených brýlí vám může pomoci i pěna na holení. Naneste na brýle malé množství pěny a pomocí hadříku brýle vyleštěte do sucha. Na brýlových sklech se tak vytvoří jemná ochranná vrstva, díky které se na nich už nebude pára srážet.


O společnosti

Společnost Alensa provozuje přes 50 e-shopů s kontaktními čočkami, dioptrickými a slunečními brýlemi v 26 zemích Evropské unie, Velké Británii, Norsku, Ukrajině a Rusku. V současné době patří v každé zemi, kde působí, mezi tři největší on-line prodejce kontaktních čoček. V České republice provozuje například e-shop Alensa.cz a má téměř půl milionu zákazníků, po celé Evropě pak okolo 5 milionů zákazníků a přes 1,5 milionů objednávek ročně. Prodává pouze originální kontaktní čočky a brýle dodávané autorizovanými a známými distributory. Aktuálně nabízí on-line více než 4000 brýlových obrub a drží skladem 99 % kombinací kontaktních čoček. Alensa v roce 2019 přesáhl 1,6 miliardy korun a řadí se tak k největším hráčům mezi českými e-shopy. Majiteli společnosti jsou Radek Hejl a JSK Investments s. r. o., manželů Jaromíra a Simony Kijonkových, kteří jsou zároveň spolumajiteli technologicko-logistické společnosti Zásilkovna.


Kontakt pro média (CZ/SK):

Alensa s.r.o.

Petr Langer

PR & Communication manager

planger@alensa.eu

www.alensa.eu

Adriana Berithova (EU-English)

PR specialist Europa

aberithova@alensa.eu

www.alensa.eu

Klíčová slova ČR-trh-internet-koronavirus-brýle-firmy-Alensa

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.