Do prodejny vstupujte s ochranou obličeje a podpořte své prodavačky žádá COOP

Největší maloobchodní prodejce potravin Skupina COOP prosí své zákazníky, aby vstupovali do prodejen potravin s ochrannou obličeje a chránili tak zaměstnance prodejen i své spoluobčany.


V současné situaci je nutné myslet co nejvíce na bezpečnost a i jednoduchá ochrana formou šály či šátku, je lepší než nic. Skupiny COOP prosí, aby zákazníci využili roušky, šály, respirátory, šátky či jiné ochrany obličeje a co nejvíce se zabránilo možnému přenosu viru na prodejnách.


"Je potřeba co nejvíce chránit personál prodejen, který zajišťuje, že si občané mohou nakoupit a případné uzavření prodejen z důvodů nemoci by pro mnohé znamenalo dojíždění do větších měst, což může obyvatele spíše ohrozit," uvádí předseda svazu družstev COOP Ing. Pavel Březina.

"Jsme si vědomi, že jsou roušky nedostatkovým zbožím, kdy i pro naše zaměstnance marně sháníme tuto ochranu obličeje a již dlouhou dobu bez úspěchu žádáme stát o pomoc. Na řadě míst nám ze solidarity občané, obce, neziskové organizace denně nosí roušky, které tak můžeme poskytnout zaměstnancům, kteří prodejny denně provozují. Prosím vydržte a noste tyto ochranné pomůcky na své prodejny i nadále! Nevyužité bychom obratem předali jiným potřebným organizacím," vyzývá mluvčí COOP Lukáš Němčík.

V řadě míst pomáhají naše prodejny obcím v přípravě balíčků pro seniory, zásobují domovy důchodců a další. Udržení provozu prodejen v regionu je tak důležité, aby lidé nemuseli zbytečně cestovat.

Skupina COOP ještě jednou děkuje všem svým zákazníkům za respektování hygienických pravidel, dodržování rozestupů na prodejnách i toleranci vůči personálu, který je nyní pod výrazným tlakem. Děkujeme Vám, že společně nastalou situaci zvládneme.


Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) sdružuje 47 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2 500 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 400 000 m2 a zaměstnávají přes 13 000 lidí. V roce 2018 vykázala česká a moravská spotřební družstva obrat v hodnotě přes 28 mld. Kč. Počet členů družstev je cca 100 000. Historie družstev na území České republiky sahá do roku 1847 a jsou tak nejstarším prodejcem potravin.


Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO a COOP DISKONT. Kromě obchodní činnosti provozuje Svaz českých a moravských družstev také osm středních odborných škol, manažerský institut nebo půjčovnu automobilů pod značkou Europcar a mobilního virtuálního operátora COOP Mobil.

Kontakt pro média:

Lukáš Němčík - lukas.nemcik@coop.cz

Mobil: +420 603 588 330

Klíčová slova ČR-zdraví-trh-firmy-koronavirus-COOP

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.