David Goeckeler výkonným ředitelem společnosti Western Digital

David Goeckeler, výkonný ředitel společnosti Western Digital

David Goeckeler, výkonný ředitel společnosti Western Digital

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) oznámila jméno nového výkonného ředitele a člena představenstva. Je jím David Goeckeler, který se ujímá funkce 9. března 2020. David Goeckeler dosud zastával pozici viceprezidenta a generálního manažera společnosti Cisco se zodpovědností za obchod v segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů v hodnotě 34 miliard USD. David Goeckeler nahradí Steva Milligana, který již dříve oznámil svůj záměr odejít do penze.

„David je silnou osobností pro období změn s výjimečnou profesní historií orientovanou na zisk a samotný základ podnikání. Současně je schopen se prezentovat inovativní úspěšnou obchodní strategií, která expandovala na nové trhy a generovala nový zdroj příjmů,” říká Matthew Massengill, předseda představenstva, a dodává: „S praxí softwarového inženýra a zkušenostmi získanými při řízení velkých projektů rozvoje polovodičových technologií, s hloubkou jeho technologických zkušeností, obchodních dovedností a profesní historií budování a řízení společností s globálním dosahem, to vše jej dělá tou správnou osobou pro vedení společnosti Western Digital ve světě, který je stále více řízen datovými aplikacemi i samotnými daty.”

„Naše odvětví je postaveno před milník, kdy zákazník, ať už malý nebo velký, kdekoli na světě využívá obchodní infrastrukturu, která je řízena softwarovými aplikacemi, zprovozněna daty a poháněna cloudovými službami. Tento megatrend dosáhl právě nyní své nástupní fáze a bude generovat masivní vlnu nových příležitostí,” říká David Goeckeler a dodává: “ V tomto IT prostředí s explozivním nárůstem digitálně propojených zařízení zaznamenáme rostoucí tlak na přístup k datům. Se škálovatelnými pevnými disky a polovodičovými paměťovými médii má společnost Western Digital silnou pozici kapitalizovat tyto nové rostoucí příležitosti a posouvat hranice jak softwarových, tak hardwarových inovací v rámci extrémně důležitého technologického odvětví.”

„Během minulé dekády společnost Western Digital vybudovala vysoce uznávanou platformu, která pomáhá zákazníkům vytěžit z jejich dat skutečnou hodnotu. Těším se na společnou práci s vynikajícím vedením a s inovativním a současně talentovaným týmem zaměstnanců po celém světě,”dodává David Goeckeler.

Goeckeler je držitelem bakalářského titulu z informatiky a matematiky (University of Missouri, Columbia), magisterského titulu z informatiky (University of Illinois) a dvou magisterských titulů z ekonomiky a řízení (Columbia University a University of California, Berkeley). Goeckeler je široce uznávaným odborníkem pro své vůdčí vlastnosti a pracovní výkon. V roce 2012 obdržel ocenění Frost and Sullivan’s Excellence Award.

KONTAKT:

Filip Cvetler filip.cvetler@fcpr.cz

Klíčová slova ČR-USA-počítače-Western Digital

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.