Uherské Hradiště se opět po roce stane místem setkání stavebníků, a to na výstavě STAVÍME, BYDLÍME

O víkendu 14. - 15. března bude Městská sportovní hala v sobotu od 9 do 18 h a v neděli do 17 h sloužit jako prodejní a poradenské fórum pro všechny, co mají v plánu stavět a vylepšit si své stávající bydlení. Vstup na výstavu a doprovodný program je zdarma.

Stavební výstava STAVÍME, BYDLÍME v Uherském Hradišti má již 16letou tradici. A proto je vyhledávaným místem jak pro firmy nabízející vše pro stavbu a rekonstrukci, tak i pro všechny zájemce o novinky ze stavebního oboru.

S čím vás seznámí firmy ve svých výstavních expozicích?

Nosným tématem bude vytápění. Vyberete si z nabídky topných systémů a topných folií, solárních kolektorů na ohřev vody i solárních osvětlení, tepelných čerpadel, elektrického vytápění, podlahového topení a ochranných systémů s topnými kabely. S teplem a jeho udržením souvisí také řešení větrání s rekuperací nebo tepelná izolace. Právě otázku tepelné i zvukové izolace na výstavě řeší rovnou tři české firmy a návštěvníci si budou moci vybrat, která z nabízených technologií bude pro jejich dům ta nejlepší. Protože firmy se nebojí konkurence, budou zde představeny i různé systémy odstranění vlhkosti nebo klimatizací.

Každá stavba musí být završena kvalitní střešní krytinou a kvalitními okapovými systémy. Odborníci vám s výběrem poradí. Kdo teprve o stavbě uvažuje, přivítá informace o výhodách dřevostaveb a nízkoenergetických rodinných domů. A především ženy potěší výběr kuchyňských prvků, kamenných desek a vinylových podlah, které pomohou vytvořit útulný domov.

Kromě haly zaplněné výstavními expozicemi je připraven i zajímavý a poučný doprovodný program formou přednášek pro širokou veřejnost.

V sobotu se dozvíte se „Jak na kvalitní dům po roce 2020 - podle nové legislativy“. Investice do domu je zpravidla ta největší ve vašem životě. Nabízíme vám unikátní přednášku, která vás připraví na stavbu, nákup nebo rekonstrukci. Zasvětí vás do současných technologií a chyb ve stavebnictví. Budete vědět, jak na kvalitní dům, ve kterém se budete cítit komfortně. V druhé přednášce zjistíte, k čemu se hodí projekt a co by v něm mělo být, jak se nenechat omámit čísly, či jak na plísně, netěsnosti a tepelné mosty, které v domě nechceme. Jak mít doma teplo a zároveň vyvětráno? Co se dá při stavbě zkontrolovat? A spousty příkladů z praxe.

Taktéž v sobotu se seznámíte s "Dotacemi pro vaše úsporné bydlení". Jedná se o aktuální nabídku podpory z programů Nová zelená úsporám a Dešťovka. Díky chytré rekonstrukci či stavbě rodinného domu můžete ušetřit statisíce. A to nejen na provozních nákladech. Rozpočet vám vylepší dotace resortu životního prostředí z programů Nová zelená úsporám a Dešťovka. Přijďte si poslechnout, na co konkrétně můžete dotaci získat a kolik ušetříte. Poradíme vám, jak snadno o dotaci požádat a jakých chyb se vyvarovat.

Dále po oba dva dny proběhne přednáška na téma "Podlahové topení pro nízkoenergetické a pasivní domy" nebo jaké jsou trendy v bydlení - modulární dřevostavby. A v neděli se uskuteční přednáška na zajímavé téma "Geopatogenní zóny trochu jinak". Každá z přednášek bude doplněna o diskusní dílnu s odborníky. Časový harmonogram přednášek naleznete na www.omnis.cz.

Udělejte si čas a přijďte zdarma na stavební výstavu, nakupte drobné výrobky, poraďte se s odborníky, vyslechněte si přednášky a odpočiňte si na výstavě u dobré kávy. Losujte o pravý diamant.

Víkend 14. - 15. března bude ve znamení inspirace na vylepšení vašeho stávajícího bydlení.

Kontakt:

Ing. Daniela Nevtípilová

manažerka veletrhů

Omnis Olomouc a.s.

Horní lán 10a, 779 00 Olomouc

www.omnis.cz

Klíčová slova ČR-stavby-teplo-energie-Omnis Olomouc

Oblast
Zlínský (zl)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.