Konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami je inspirativní i pro vystavovatele

Stejně jak postupně stále roste počet účastníků konference INSPO, přibývá také vystavovatelů. Vše nasvědčuje tomu, že jubilejní 20. ročník, který se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha, překoná loňský rekord 38 organizací, které předvedly širokou škálu pomůcek, aplikací, programů a služeb pro uživatele s různým zdravotním postižením. Nebude mezi nimi chybět ani olomoucká společnost PETIT, jejíž představitel Jiří Menšík tvrdí, že INSPO je nejlepší možnost, jak se seznámit se současnými trendy ICT pro lidi s postižením.

"Konference INSPO se aktivně účastníme od jejích počátků. Na této akci jsme se mohli vždy setkat s velkým množstvím lidí zapálených do technologií, které mohou lidem s postižením usnadnit život. Účastníci konference se zde mohou seznámit s novinkami a na vlastní kůži si je i vyzkoušet. Konference je inspirativní pro všechny zúčastněné a mnohdy jsme zde získali cenné podněty, které jsme pak použili při vývoji našeho software," říká Jiří Menšík.

K tradičním vystavovatelům patří také výrobní družstvo invalidů Spektra. "Na konferenci se setkáváme s návštěvníky z řad odborné veřejnosti a je to pro nás výborná příležitost, jak navázat nové kontakty. A to tím spíše, že význam konference INSPO rok od roku stoupá," uvádí Tereza Vernerová.

Ve výstavní části se objeví ale i několik nováčků, například Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. Ten nabídne informace o podmínkách, za kterých mohou získat lidé se zdravotním postižením stipendium nebo pomáhající organizace grant.

Seznam všech dosud potvrzených vystavovatelů i program konference se nachází na www.inspo.cz/inspo-2020. Zatímco program je již zaplněn, ve výstavní části ještě zbývá volný prostor. Zájemci se mohou hlásit na info@helpnet.cz.

Pro účastníky je důležitá informace, že do 15. února platí zvýhodněné ceny 500 Kč, účastníci

s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 250 Kč. Přihlásit se mohou na www.inspo.cz/registrace.

Kontakt:

Jaroslav Winter

BMI sdružení, z.s.

E: winter@brezen.cz

Alfréd Schubert

Account Assistant

E: alfred.schubert@prkonektor.cz

Klíčová slova ČR-menšiny-počítače-služby-handicapovaní-INSPO-BMI sdružení-PETIT-firmy

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.