Firmy CollabNet VersionOne a XebiaLabs se spojily, aby vytvořily integrovanou platformu Agile DevOps Platform

• Nově jmenovaný generální ředitel povede spojené firmy do další fáze růstu

• Tato transakce, za kterou stojí firma TPG Capital je důležitým transformačním krokem v širší strategii, jejímž cílem je vytvořit integrovanou platformu Agile DevOps pro podniky

Firma CollabNet VersionOne (CollabNet), přední poskytovatel platformy Agile pro plánování a spolupráci a firma XebiaLabs, jednička v oblasti správy a řízení softwarových systémů, dnes oznámily, že se sloučily. Spojením obou firem, které financuje fond TPG Capital, dochází ke sloučení platformy Agile pro plánování a řízení procesů se systémem XebiaLabs pro automatizaci a správu dodávek softwarových řešení. Vzniká tak jednotná platforma DevOps pro firmy.

Součástí transakce je i jmenování generálního ředitele firmy, kterým se stal Ashok Reddy, zkušený harcovník v oboru a bývalý ředitel firmy Broadcom. Ve funkci nahradí Flinta Brentona, který z firmy odchází, aby se po téměř pěti letech úspěšného řízení společnosti věnoval rodině a osobním zájmům.

Derek Langone, stávající generální ředitel firmy XebiaLabs, bude zastávat funkci prezidenta sloučením vzniklé společnosti. Stephen Gregorio, výkonný viceprezident a finanční ředitel firmy XebiaLabs bude zastávat funkci finančního ředitele.

“Spojením firem CollabNet a XebiaLabs vznikne subjekt, který zákazníkům nabídne komplexní manažerské řešení pro rychlý, spolehlivý a bezpečný vývoj software, což jim pomůže urychlit digitální transformaci a zlepšit své obchodní výsledky,” řekl Nehal Raj a Art Heidrich z TPG Capital. “Děkujeme Flintovi za úspěšné řízení firmy a těšíme se na spolupráci s Ashokem, Derekem i ostatními členy týmu a věříme, že se nám podaří urychlit naplňování naší strategie a udělat z platformy DevOps přední platformu v oboru.”

Firma XebiaLabs byla založena v roce 2008 a jedná se o rychle rostoucího poskytovatele automatizovaných nástrojů pro vývojáře software. Firma poskytuje ucelenou paletu softwarových řešení, které firmám umožňují spravovat, automatizovat a analyzovat celý jejich systém tvorby softwarových řešení, a to na úrovni celé firmy. Řešení firmy XebiaLabs skvěle doplňují produktové portfolio firmy CollabNet, do kterého patří systém VersionOne pro manažerskou a plánovací platformu Agile, systém VS pro propojení pracovních procesů a zajištění dohledu nad celým procesem vývoje softwaru a TeamForge pro správu aplikací a jejich sledování po celou dobu životnosti.

Platformy a nástroje obou firem jsou uznávané analytiky a patří mezi špičkové inovativní produkty na trhu.

“Snažíme se zásadně změnit způsob, jakým firmy vyvíjí a dodávají softwarová řešení,” řekl Reddy. “Spojením firem CollabNet a XebiaLabs vznikne platforma, která přinese digitální transformaci procesu výroby software s možností škálovat výrobní proces na platformách Agile a DevOps, což umožní softwarová řešení neustále adaptovat, zlepšovat a využívat prvky umělé inteligence, což je v dnešní době velice důležité. Jsem rád, že se do tohoto vzrušujícího procesu mohu zapojit, těším se na spolupráci s celým týmem a věřím, že společně napíšeme další kapitoly růstu.”

“Firma XebiaLabs je zavedeným dodavatelem řešení DevOps ve velkých firmách. Mezi naše klienty patří největší světové firmy v oblasti finančních služeb, zdravotní péče i výrobní firmy a snažíme se vyvíjet platformu, který využívá výhod stávajících nástrojů a procesů a poskytuje velkým firmám škálovatelnost, standardizaci, bezpečnosti a reportování, které potřebují,” řekl Langone.

“Jsem vděčný za to, čeho jsme s podporou fondů růstového kapitálu Susquehanna Growth Equity a Accel dosáhli. Spojením firem XebiaLabs a CollabNet, našich společných klientů, tak vznikne platforma Agile DevOps, která nabídne nejlepší služby na trhu. Tato platforma přináší firmám revoluční řešení, které mohou využít pro maximalizaci výnosů ze svých softwarových aplikací, při dodržování všech složitých předpisů v oblasti bezpečnosti a kompatibility.”

Reddy naposledy řídil divizi firemního softwaru (Enterprise Software Division) ve firmě Broadcom, kde pomáhal vytvořit platformu pro nadnárodní firmy, která by jim umožnila vypořádat se s digitální transformací a stát se opravdovou firmou digitálního věku. Reddy má více než 25 let zkušeností v oblasti firemního softwaru a platforem a zastával řídící pozice v několika firmách ze žebříčku 500 největších firem dle časopisu Fortune, jako jsou například IBM, CA Technologies, Rational Software, Honeywell a Novartis. Reddy bude úzce spolupracovat s Langonem i Gregoriem, kteří patří mezi zkušené softwarové manažery a společně budou firmu řídit.

“Děkuji svým kolegům ve firmě CollabNet za úspěchy, kterých jsme společnou tvrdou prací a odhodláním dosáhli,” řekl Brenton.

“I když jsem velice hrdý na to, co jsme společně vybudovali, rozhodl jsem se, že je ten správný čas, abych se vrátil do Kalifornie a začal novou kapitolu svého života. Firmy CollabNet a XebiaLabs jsou v silných a schopných rukou Ashoka, Dereka a firmy TPG Capital a já pevně věřím, že pod jejich vedením dosáhne nově vzniklá firma dalších úspěchů.”

Finančními poradci firmy TPG Capital pro tuto transakci byly společnosti Barclays, Evercore a KeyBanc. Firmy CollabNet a Ropes & Gray LLP byly právními poradci transakce. Finančním poradcem firmy Xebia Labs pro tuto transakci byla společnost Shea & Company a právním poradcem pak byla společnost Weil, Gotshal & Manges LLP.

Dosavadní akcionáři firmy XebiaLabs, společnosti Susquehanna Growth Equity a Accel své podíly v rámci sloučení firem odprodali.

Další podmínky této transakce nebyly zveřejněny.

O společnosti CollabNet VersionOne

CollabNet VersionOne je přední poskytovatel platformy pro agilní plánování (Agile), správu hodnotového řetězce (Value Stream Management), nástroje DevOps a správy zdrojového kódu. Společnost nabízí globálním firmám i státním úřadům na celém světě komplexní řešení, které jim umožňuje vyvíjet, vytvářet a spravovat řešení pro řízení dodavatelského řetězce. Více informací najdete na webových stránkách: www.collab.net

O společnosti XebiaLabs

Posláním firmy XebiaLabs je pomáhat velkým firmám urychlit vývoj softwarových řešení a zajistit jejich spolehlivější plánování a dodávky, a to bez ohledu na to jakou infrastrukturu a jak složité procesy používají. Platforma XebiaLabs DevOps Platform je jedinou komplexní sadou nástrojů DevOps pro správu, reportování, automatizaci a řízení, kterou firmy potřebují pro urychlení dodávek svých softwarových řešení s co nejmenším rizikem. Prostřednictvím platformy XebiaLabs DevOps Platform si mohou firmy propojit všechny své vývojářské nástroje DevOps, spravovat jednotlivé procesy v jakémkoli prostředí a na jakékoli infrastruktuře a vytvářet datové huby pro reportování bez nutnosti neustálého programování a nekonečné údržby. Více informací najdete na webových stránkách www.xebialabs.com.

O společnosti TPG

TPG je přední alternativní globální firma pro správu aktiv, která byla založena v roce 1992 a spravuje aktiva v hodnotě více než 119 miliard dolarů. Firma má pobočky ve městech Austin, Peking, Boston, Dallas, Fort Worth, Hong Kong, Houston, Londýn, Lucemburk, Melbourne, Moskva, Mumbai (Bombaj), New York, San Francisko, Soul a Singapur.

Firma TPG nabízí investiční platformy v širokém spektru oborů, včetně růstových investic, firemních investic, investic do realit, úvěrových služeb a správy veřejnoprávního majetku. Firma TPG se snaží pro své klienty budovat dynamické portfolio produktů a možností a současně dodržovat zásady rozumného investování a návratnosti investic. Více informací najdete na webových stránkách www.tpg.com

Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200121006172/en/

Kontaktní informace

Média

Olivia Heel, Catapult PR-IR

oheel@catapultpr-ir.com

303-581-7760

Hannah Inman

press@xebialabs.com

TPG

Luke Barrett and Courtney Power

media@tpg.com

Zdroj: TPG

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Klíčová slova USA-komunikace-počítače-trh-TPG

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.