Liberis získává 32 milionů liber na urychlení ambiciózních plánů růstu v USA a Evropě

Liberis podpoří tisíce dalších malých podniků finančními prostředky, které potřebují k prosperitě

Fintech společnost Liberis v rámci své mise přetváření financí malých podniků úspěšně uzavřela období financování ve výši 32 miliónů GBP ve svém dosud největším fundraisingu vlastního kapitálu. Tato investice představuje první institucionální kapitálový fond společnosti a byla uskutečněná pod vedením FTV Capital - investiční firmou s úspěchy v podpoře rychle rostoucích finančních a technologických společností. Společnost Liberis podporuje Blenheim Chalcot, přední britský "budovatel" digitálních podniků, který vítá FTV jako spoluinvestory v Liberis. Tato investice přináší celkové dluhové a kapitálové financování společnosti Liberis na více než 150 milionů GBP.

Od svého vzniku poskytla společnost Liberis služby pro více než 15 000 malých podniků s financováním více než 450 milionů GBP, z čehož většinu prostřednictvím své inovativní platformy pro poskytování služeb spolu s integrovanými partnery. Strategičtí partneři společnosti Liberis, mezi které patří mimo jiné čtyři z největších obchodních nabyvatelů, v současné době podporují tuto finanční platformu, aby nabídli financování i svým zákazníkům ze sektoru malých podniků.

Za posledních 18 měsíců došlo k rychlému celosvětovému růstu společnosti Liberis s expanzí do pěti nových zemí včetně Velké Británie, USA, Švédska, České republiky, Slovenska a Finska. Tato nová investice podpoří podnikání, protože dále rozšiřuje působení firmy ve Spojených státech a ve dvou nových evropských zemích, a také přitahuje nejlepší talenty s 30 procentním nárůstem počtu zaměstnanců plánovaným na příští rok. Investice umožní společnosti globální rozvoj prostřednictvím svého jedinečného modelu partnerství na podporu milionů malých podniků, které mají potíže s přístupem k financování potřebným k prosperitě.

Rob Straathof, generální ředitel Liberis, uvedl: „Malé podniky jsou stěžejní pro globální ekonomiku, přesto je banky a tradiční věřitelé často odmítají, nebo se potýkají s nevýhodnými podmínkami splácení a složitými procesy. Investice od společnosti FTV Capital nás velmi těší, protože to znamená, že můžeme i nadále získávat nové partnery, rozšiřovat sortiment a rozšiřovat náš tým tak, abychom mohli 50 milionům malých podniků v USA, Evropě a Velké Británii poskytovat tolik potřebné finanční prostředky. Rok 2020 bude pro Liberis vzrušujícím rokem a tato finanční investice pomůže urychlit naše plány, abychom mohli rychlým, flexibilním a spravedlivým financováním podpořit tisíce dalších malých podniků po celém světě. “

Jerome Hershey, Senior Investment Advisor ve společnosti FTV Capital, uvedl: „FTV věří, že konvergence zpracování plateb a financování malých podniků představuje obrovskou investiční příležitost. Diferencovaný distribuční model společnosti Liberis nabízí přesvědčivý návrh hodnoty jak pro své strategické partnery, tak pro zákazníky z malých podniků. S cílem podpořit významnou trajektorii růstu, jak se rozšiřuje na mezinárodní úrovni po celé Evropě a ve Spojených státech, může Liberis nyní využít naší globální partnerskou síť®, což je skupina předních finančních a platebních společností, které pomáhají společnostem z portfolia FTV již po dvě desetiletí. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se silným manažerským týmem společnosti a se stávajícími investory, abychom jim pomohli naplnit jejich vizi.“

Manoj Badale, zakladatel společnosti Blenheim Chalcot, řekl: „Rob a tým Liberis vybudovali skvělý obchod s některými z největších poskytovatelů plateb na světě jako strategickými partnery a jsme rádi, že můžeme přivítat společnost FTV jako spoluinvestory. Těšíme se na úzkou spolupráci s nimi při dalším rozšiřování základny partnerství a celosvětovém růstu Liberis.“

Pro posílení svých globálních operací Liberis nedávno jmenoval generální ředitele pro USA i Evropu. Howard Kramen se připojil jako generální ředitel pro USA poté, co dříve vedl globální úvěrové operace PayPal. Kramen hrál důležitou roli při poskytování půjček v hodnotě přes 10 miliard dolarů více než 225 000 malým podnikům v USA, Velké Británii, Austrálii a Německu. Mezitím se Pedram Tadayon připojil na pozici generálního ředitele pro Evropu a přináší Liberis 20 let zkušeností v oboru finančních služeb. Dříve působil jako generální ředitel Emric - fintech poskytovatel v oblasti správy úvěrů, a na vedoucích pozicích v Nets, EnterCard a American Express.

Liberis také vítá Jerome Hersheyho z FTV do svého představenstva. Vzhledem k působení ve společnosti OnDeck, kde vedl obchodní a podnikový rozvoj, a díky investicím do společností Cross Spectrum Equity and Technology Crossover Ventures, přináší Jerome Liberis bohaté znalosti a zkušenosti, které podpoří působení organizace ve Spojených státech.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1080063/Liberis_group_Logo.jpg

Kontakt: Pro více informací nebo rozhovor s Robem Straathofem prosím kontaktujte liberis@madebychameleon.com, +44(0)7961515259

Klíčová slova Británie-finance-Liberis

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.