Firma EV Growth uzavírá fond, do kterého se vybralo 250 miliónů dolarů

● Fond této investiční společnosti dosáhl výše 250 miliónů dolarů

● Původním cílem bylo vybrat 150 miliónů dolarů

● Firma hodlá investovat 325 miliónů dolarů do startupů v jihovýchodní Asii, a to jak do aktivních a zaběhlých firem, tak do začínajících firem a do společností ve fázi růstu

EV Growth, investiční kapitálová firma se sídlem v Singapuru vybrala do svého prvního fondu 250 miliónů dolarů a překročila tak svůj prvotní cíl 150 miliónů dolarů. K překonání prvotního cíle došlo na základě přijetí nových limitovaných partnerů (LP), z řad několika rodinných firem se sídlem v Asii. Navíc se do fondu zapojily i dva největší nezávislé asijské investiční fondy.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou tiskovou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20191230005362/en/

Investiční společnost EV Growth vznikla v březnu 2018 jako společný podnik firem East Ventures, SMDV a Yahoo! Japan Capital a jejím cílem je poskytovat kapitál pro další růst začínajícím firmám (startupům) v Indonésii a zbytku jihovýchodní Asie bez ohledu na obor, ve kterém podnikají. Firmu vedou tři hlavní partneři - Willson Cuaca z East Ventures, Roderick Purwana z SMDV a Shinichiro Hori z Yahoo! Japan Capital.

Firma EV Growth investuje v celé jihovýchodní Asii do různých sektorů a mezi její nejnovější investice, mimo jiné, patří:

Ruangguru, přední indonéská firma v oblasti technologií pro vzdělávání - výše investice 150 miliónů dolarů, typ C

Sociolla, přední indonéská firma v oblasti kosmetických technologií - výše investice 40 miliónů dolar, typ D

Shopback, regionální startup v oblasti cashback (vracení části peněz z plateb kartou) - investice ve výši 45 miliónů dolarů

Warung Pintar, indonéská logistická firma - výše investice 27,5 miliónů dolarů, typ B

Waresix, indonéská dopravní a skladovací platforma - výše investice 14,5 miliónů dolarů, typ A

Další významné investice zahrnují například přední indonéské online portály Tokopedia a Traveloka, investice do indonéských malých a středních firem, včetně kávového řetězce Fore Coffee a společnosti IDN Media, největší mediální společnosti v Indonésii.

V současné době firma EV Growth proinvestovala více než 50% z celkové hodnoty svých fondů do 20 projektů. 80% portfolia firmy EV Growth tvoří indonéské firmy, kde návratnost investic (IRR) dosahuje 36%.

Willson Cuaca, hlavní partner firmy EV Growth a spoluzakladatel firmy East Ventures, řekl: “Jihovýchodní Asie je nyní v bodě zlomu a máme štěstí, že jsme tady tak brzy. Provozní zkušenost, rychlost uzavírání transakcí, znalost místní problematiky a regionální sítě naší firmy nám umožňují získávat ty nejlepší zakázky v regionu. Naším plánem je investovat v jihovýchodní Asii 325 miliónů dolarů do startupů, a to jak do začínajících (počáteční investice), tak do firem ve fázi růstu.”

Díky tomu, že má firma East Ventures dva fondy podporuje startupy a současně poskytuje záruku dlouhodobé stability s přátelským přístupem k zakladatelům.

Firma East Ventures například dlouhodobě podporuje společnost Ruangguru, kde Willson Cuaca zastával funkci člena představenstva od jejího založení až do ukončení počáteční investice v roce 2014. Firma East Ventures pak pomohla se získáním dalšího kapitálu a prostřednictvím fondu EV Growth společnost Ruangguru podpořila další nedávnou investicí typu C ve výši 150 miliónů dolarů.

"Jsme rádi, že je firma East Ventures naším partnerem. Willson Cuaca z EV Growth v nás věřil od samého počátku a první financování nám poskytl již v roce 2014. Jsme vděční, že nás fond EV Growth podporuje a podílí se na naší nejnovější investici ve výši 150 miliónů dolarů. I nadále si společnosti East Ventures vážíme a těšíme se na další spolupráci, která nám pomůže dosáhnout ještě lepších výsledků," dodal Adamas Belva Syah Devara, generální ředitel a spoluzakladatel firmy Ruangguru.

O společnosti EV Growth

EV Growth je společným podnikem firem East Ventures, SMDV a Yahoo! Japan Capital, který poskytuje růstový kapitál startupům v Indonésii a zbytku jihovýchodní Asie, bez ohledu na obor působnosti. Firma EV Growth má v tomto regionu jednu z největších sítí firem a partnerů a od uzavření první transakce v dubnu 2018 investovala již do více než 20 firem.

Firma EV Growth se snaží zaplnit mezeru na trhu investičního financování rostoucích firem a jejím hlavním cílem je vytvořit diverzifikované portfolio aktiv v jihovýchodní Asii skládající se z předních rychle rostoucích firem.

Sinar Mas má rozsáhlé podnikatelské zkušenosti a díky němu se firma East Ventures těší pověsti jedné z předních investičních firem s největším portfoliem typu A v regionu. Díky tomu a také díky dlouholetým zkušenostem firmy Yahoo! Japan Capital v oblasti internetového průmyslu má společnost EV Growth přístup a špičkové informace o aktuálních trendech a příležitostech v oboru.

O společnosti East Ventures

Firma East Ventures byla založena v roce 2009 a patří mezi přední kapitálové společnosti investující do firem v rané fázi růstu, bez ohledu na obor, ve kterém podnikají. Dosud firma investovala do více než 170 firem v jihovýchodní Asii, včetně Indonésie, Singapuru, Japonska, Malajsie, Thajska a Vietnamu.

Společnost East Ventures, která jako jedna z prvních začala důvěřovat startupové scéně v Indonésii, je také prvním investorem do předních indonéských online společností Tokopedia and Traveloka. Mezi další významné společnosti, do kterých firma East Ventures investovala, mimo jiné patří Mercari, Warung Pintar, Fore Coffee, Disdus (firmu odkoupila společnost Groupon), Kudo (firmu odkoupila společnost Grab), Loket (firmu odkoupila společnost Gojek), Tech in Asia, Omise, IDN Media, Ruangguru, MokaPOS, ShopBack a CoHive.

Firma East Ventures v roce 2018 založila fond růstového kapitálu s názvem EV Growth, s cílem podpořit další růst svého ekosystému a portfolia.

V následujícím roce byla firma East Ventures společností Preqin oceněna jako nejkonzistentnější globální fond rizikového kapitálu a stala se nejaktivnějším investorem v jihovýchodní Asii a Indonésii.

Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20191230005362/en/

Kontaktní informace pro média:

Gladys Nathania, Media Relation, East Ventures

Telefon: +62 81319301170, email: Gladys@east.vc

Zdroj: EV Growth

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Singapur-fondy-hospodářství-firmy-EV Growth

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.