Rovnání zubů u dospělých

Rovnátka v dospělosti? Nikdy není pozdě

Mít krásné a rovné zuby je snem mnoha lidí a nikdy není pozdě si tento sen splnit. Není pravda, že rovnátka nosí jenom děti, stále častěji si zuby rovnají i dospělí. Výzkumy dokonce ukazují, že křivé zuby se vyskytují u dospělých stejně často jako u dětí. Důvody k rovnání zubů v dospělosti jsou různé, mohou být zdravotní nebo estetické. Lidé chtějí mít hezčí úsměv, být atraktivnější a mít více sebevědomí. To, že rovnátka používáte, navíc nemusí nikdo vědět, existuje totiž i neviditelná varianta.

Křivé zuby mohou způsobit řadu problémů

Dobrou zprávou je, že zuby je možné narovnat v jakémkoliv věku. Možná překvapivou, že se mohou v jakémkoliv věku i zkřivit. Jako následek zranění, nemoci nebo růstu či vytrhnutí zubů moudrosti. Pokud máte křivé zuby, je také poměrně velká pravděpodobnost, že si je už nikdy úplně dokonale nevyčistíte. A v důsledku toho si můžete způsobit celou řadu potíží. Od zubního kazu přes zánět čelisti až po paradontózu. Křivé zuby navíc mohou způsobovat i jiné zdravotní problémy. Kvůli zubům můžete trpět bolestmi hlavy nebo ušní dutiny. Pokud vaše zuby "nelícují", může se vám stát, že si kvůli nedokonalému kousání vypěstujete také trávicí potíže.

"Nerovné zuby mohou způsobit také poškození dalších zubů, které vytlačují ven. Tyto zuby jsou více náchylné k poranění, odštípnutí nebo zlomení. Dalším negativním důsledkem křivých zubů je jejich opotřebení. Některé zuby se opotřebují rychleji, protože musí zkrátka víc kousat a používáme je častěji," vysvětluje zubní lékařka Katerina Mourati.

Tlak, který na vaše čelisti vyvíjí rovnátka, je sice trochu nepříjemný, ale oproti výše jmenovaným potížím je pouze dočasný a zdaleka ne tak ochromující.

Dalším argumentem, proč se rozhodnout pro rovnátka, je také fakt, že pokud budete v budoucnu potřebovat dentální implantáty, vaše vlastní zuby musí být pro jejich přijetí rovné. Podle Americké ortodontické asociace si dokonce rovnátka pořizuje stále více seniorů, protože jim umožňují žít kvalitnější život i v důchodu.

Neviditelná pomoc

Je mnoho důvodů, proč se rozhodnout pro rovné zuby. Podobně jako jiné vynálezy navíc prošla rovnátka za posledních pár desítek let velkým vývojem. Jsou lehčí, menší, jsou vyrobeny z neviditelných materiálů, a hlavně fungují efektivně. Doba potřebná k jejich nošení se zkracuje na několik měsíců. "Dřív všechna "cool děcka" nosila rovnátka s barevnými gumičkami. Teď je poptávka po tom, aby rovnátka byla co nejméně viditelná. Ideálně vůbec," dodává Katerina Mourati, která pracuje s neviditelnými rovnátky od Beyli Dental. Nic nebrání tomu, abyste měli hezčí úsměv.

Kontakt:

blue gekko

Janka Kellerová, e-mail: janka@bluegekko.cz

Klíčová slova ČR-zdraví-společnost-zuby-firmy-Beyli Dental-blue gekko

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.