Otevření lanové dráhy projektu V-Bahn v Grindelwaldu

Švýcaři ohromují svými stavbami už řadu let. Tuto sobotu otevřeli první část z 10miliardového stavebního projektu V-Bahn v Grindelwaldu. Moderními gondolami se nyní můžete denně rychleji dopravit na lyže z celého regionu Jungfrau s maximálním pohodlím a bez dopravních komplikací.

Světově ojedinělý stavební projekt V-Bahn, který v sobě skrývá stavbu dvou vysokorychlostních lanovek vyjíždějících z terminálu, ve kterém se prvně na světě potká železniční, autobusová i osobní doprava s lanovkami, spustil svou první lanovku tuto sobotu ve švýcarském Grindelwaldu. Celková investice do projektu činí neuvěřitelných 470 milionů CHF.

Moderní, novodobá, desetimístná lanovka se 111 gondolami vedoucí z nového terminálu v Grindelwald Grund na Männlichen slavnostně zahájila provoz tuto sobotu. Cesta se k horské stanici do 2225 m.n.m. zrychlí z původní půlhodiny na 19 minut. Männlichenbahn zdvojnásobí přepravní kapacitu z 900 na 1800 hostů.

Cílem projektu je zajistit střednědobou až dlouhodobou turistickou budoucnost regionu Jungfrau ve švýcarském cestovním ruchu. Posílit konkurenceschopnost regionu Jungfraujoch po celém světě a učinit destinaci zimních sportů nejzajímavější v mezinárodní konkurenci. Světoznámý výletní cíl Grindelwald s jeho neméně známými okolními, čtyřtisícovými vrcholy Jungfrau 4158 m.n.n., Mönch 4107 m.n.m. a Eiger 3970 m.n.m. získá na popularitě díky pohodlné, moderní a rychlé dopravě.

Díky napojení veřejné dopravy na terminál a lanovky se návštěvníci hor zcela vyhnou zácpám. Region si od projektu slibuje, že návštěvníci Grindelwaldu budou více motivováni používat veřejnou dopravu. Přesun z nejblíže položeného většího města Interlakenu bude rychlý a pohodlný. Terminál Grindelwald Grund nabídne turistům luxusní zázemí s moderní infrastrukturou. Od vysokokapacitního parkovacího domu po nově vyprojektované šatny s úschovnou lyžařského vybavení, která myslí i na vysušení vašeho oblečení a lyžáků během uskladnění, až po velké stravovací prostory s výhledy k vaší relaxaci a doplnění energie. Ani horní stanice obou lanovek se dle vizualizací nebudou podobat malému výlezu z klaustofobického tunelu, ale nabídnou turistům výhledy z panoramatických hal.

Vyvrcholením celého projektu V-Bahn bude otevření 3S Eiger Expres lanové dráhy, která zahájí provoz v prosinci roku 2020. Výstavba Eiger Expressu je v plném proudu. Nejmodernější technologie, designové kabiny pro 26 pasažérů a trasa odvážně vedená přímo pod severní stěnou Eigeru. Převýšení 2328 m zvládne za pouhých 15 minut a vyveze pasažéry do výšky 2320 m.n.m. Po příjezdu na ledovec bude návštěvníky čekat Panorama Hall s fascinujícím výhledem na hory. Pro více informací a podrobností sledujte web www.mojesvycarsko.cz kde se dozvíte veškeré zajímavosti, rady a tipy na cestu do Švýcarska.

www.mojesvycarsko.cz

https://v-bahn.jungfrau.ch

Autor: Skialpka_CZ

Klíčová slova ČR-Švýcarsko-stavby-turistika-rekreace-firmy-Switzerland Tourism

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.