Sbírka Srdce dětem přinesla rekordních 38 milionů korun. Ty pomohou další tisícovce nemocných dětí

38 mil. Kč předal generální ředitel Pavel Stratil na charitativním koncertě pro Život dětem

38 mil. Kč předal generální ředitel Pavel Stratil na charitativním koncertě pro Život dětem

Jedna z největších sbírek v ČR přinesla rekordní částku určenou pro rodiny s vážně nemocnými dětmi. Na pomoc nemocným dětem letos půjde o 8 milionů více než loni. Peníze pomohou vážně nemocným a handicapovaným dětem po celé republice. Za devět let pro ně sbírka vynesla už 165 milionů korun.

Celorepubliková sbírka Srdce dětem probíhala od 4. do 17. listopadu a již podeváté do ní byly zapojeny všechny prodejny Lidl v ČR. Lidé mohli přispívat libovolnou částkou nebo nákupem samolepky ve tvaru srdce v hodnotě 30 korun, nebo prostřednictvím on-line aplikace. Na pomoc rodinám pečujícím o nemocné děti věnovali během těchto dvou týdnů neuvěřitelných 36,360.635 korun. Lidl vybranou částku navýšil na výsledných 38 milionů korun.

Za devět let sbírka vynesla už 165 milionů korun, které byly využity na rehabilitační pobyty, léky a zdravotnické pomůcky.

Nejštědřejší byli lidé letos Českém Krumlově, Českém Brodě, Příbrami, Pardubicích a Vimperku, kde byly částky vybrané v přepočtu na jednoho zákazníka nejvyšší. Celkové nejvyšší částky se pak za dva týdny vybraly v Kralupech nad Vltavou a Českém Brodě, a to v každé prodejně více než 300.000 Kč.

Sbírka se konala ve prospěch obecně prospěšné společnosti Život dětem, která se již téměř dvacet let soustředí na materiální pomoc rodinám s dětmi potýkajícími se s onkologickými onemocněními, dětskou mozkovou obrnou, nemocí motýlích křídel, autismem, svalovou dystrofií nebo nejrůznějšími kombinovanými onemocněními. Díky předvánoční sbírce je jedna z mála organizací, která dokáže rodinám pomáhat celý rok. Loni jí lidé společně s Lidlem věnovali 30 milionů, za které nakoupila zdravotnický materiál, pomůcky a rehabilitace 906 dětem. Z letošní částky bude moci pomáhat ještě výrazně většímu počtu. Nerozděluje přitom peníze, ale nakupuje konkrétní pomůcky nebo léčebné programy na míru danému dítěti.

„Ta nádherná částka byla získána díky laskavosti společnosti Lidl, nadšení jejich zaměstnanců a úžasným, štědrým zákazníkům, všem patří opravdu velké poděkování. Vlastně jen velmi obtížně hledáme slova díků, která by mohla dostatečně vyjádřit náš vděk. Je to nesmírná pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi, které se bez podpory nás ostatních neobejdou. Ujišťujeme, že peníze poputují tam, kde jsou skutečně potřeba,“ děkuje za rekordní částku ředitelka Života dětem Maria Křepelková.

„Se sbírkou jsme začínali před devíti lety na částce 3 miliony korun. Letošní neuvěřitelná částka dokazuje, že lidé mají ve sbírku důvěru a chtějí rodinám pomáhat. A počty rodin, kterým naši zákazníci dosud pomohli, zase dokazují, že každá koruna má smysl. Jim všem, ale i našim zaměstnancům, kteří sbírku organizují, patří obrovský dík,“ řekl k letošní částce Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika.

Sbírka vyvrcholila benefičním koncertem pro Život dětem tuto sobotu 7. prosince na Staroměstském náměstí v Praze, kde byla výsledná částka slavnostně oznámena.

Více informací naleznete na:

www.srdcedetem.cz

www.zivotdetem.cz

www. lidl.cz

Kontakt:

Zuzana Holá, Lidl ČR, v.o.s.

e-mail: media@lidl.cz

Klíčová slova ČR-zdraví-trh-děti-charita-Lidl ČR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.