Díky firmě PW Power Systems bude na svátky v Portoriku více světla

Mobilní generátory také pomohou zajistit dodávky elektřiny v případě výpadku a doplní obnovitelné zdroje energie

Firma PW Power Systems (PWPS), přední poskytovatel technologií pro plynové elektrárny, oznámila, že zprovoznila tři plynové mobilní turbíny PWPS FT8® MOBILEPAC® pro portorický energetický úřad PREPA (Puerto Rico Electric Power Authority). Tyto mobilní 30 MW plynové turbíny lze nyní využívat k výrobě elektřiny při výpadcích a pomáhají také zajistit spolehlivost dodávek elektřiny v souladu s Plánem trvalé udržitelnosti Portorika.

PWPS podporovala firmu ARG Precision Corporation, která v elektrárně Palo Seco v Toa Baja dodala na klíč duální plynové turbíny FT8 MOBILEPAC.

Wanda Vazquez, guvernér Portorika, řekl: "Tři generátory nabízí rychlou reakci v případě nouze nebo situaci, kdy dojde k výpadkům či poklesům elektřiny v metropolitní oblasti. Již za 8 až 10 minut jsme schopni celý systém do sítě připojit a dodávat elektřinu zhruba 40 tisícům zákazníků. Kriticky důležité služby v metropolitní oblasti, jako jsou například nemocnice, tak budou mít zajištěné nepřetržité zásobování elektřinou."

"Tři MW generátory dokážou zásobovat elektřinou objekty, jako jsou nemocnice Bayamón, Río Piedras nebo objekt Golden Mile v Hato Rey a zajistit každodenní provoz mezinárodního letiště Luis Muñoz Marín v Isla Verde,” potvrdil Jose Ortiz, výkonný ředitel úřadu PREPA.

"I když jsou tyto generátory fyzicky umístěny v elektrárně Palo Seco, jedná se o mobilní zařízení, takže je lze snadno převézt do odlehlých oblastí a dodávat elektřinu v případě výpadků nebo nouzových situací," dodal Ortiz.

"Portoriko nyní přestavuje svou rozvodnou síť a mobilní generátory FT8 MOBILEPAC tak energetickému úřadu PREPA i odběratelům zajistí klidný spánek," dodal Raul Pereda, prezident a generální ředitel firmy PWPS.

"Toto řešení umožňuje dlouhodobě zajistit zásobování elektřinou při extrémním počasí a současně energetickému úřadu PREPA umožní zajistit postupný přechod na nové obnovitelné zdroje energie. Díky hospodárnosti provozu a možnosti rychlých dodávek elektřiny do sítě nabízí tyto mobilní generátory flexibilitu při řešení výpadků elektřiny z důvodu špatného počasí nebo z jiných důvodů a současně pomůžou zajistit v Portoriku spolehlivé zásobování elektřinou v místech, kde je to nejvíce potřeba."

O společnosti PW Power Systems

PW Power Systems LLC (PWPS) je firma ze skupiny MHPS Americas, se sídlem v Lake Mary na Floridě.

Firma PWPS nabízí moderní technologie výroby elektřiny, založené na leteckých motorech Pratt & Whitney® a unikátním řešení, díky čemuž je jedničkou v oblasti dodávek zařízení pro generování elektrické energie.

Firma PW Power Systems již instalovala více než 2 tisíce průmyslových plynových turbín ve více než 50 zemích světa a patří mezi špičku v servisu a generálních opravách plynových turbín.

Firma PWPS dodává konkurenceschopné, hospodárné a flexibilní plynové turbíny s výkonem 30 - 140 MW.

Plynový turbínový generátor FT8® MOBILEPAC® nabízí hospodárnou výrobu elektrické energie a lze ho rychle a snadno přepravovat po zemi, na moři i vzduchem na požadovaná místa. Díky svému jedinečnému provedení ho lze rychle uvést do provozu s minimálními nároky na obsluhující personál a vybavení.

Firma PW Power Systems nabízí špičkový řešení pro energetický trh, která zvyšují produktivitu a spolehlivost při výrobě elektřiny a zákazníkům současně přináší úsporu provozních nákladů. Více informací najdete na webových stránkách www.pwps.com.

Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webu businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20191205005154/en/

Kontaktní informace:

Stefan Zavatone, ředitel marketingu a komunikace

860-368-5499

stefan.zavatone@pwps.com

Zdroj: PW Power Systems

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-Portoriko-energie-firmy-PW Power Systems

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.