Exportní cenu v e-commerce získal prodejce brýlí a čoček Alensa

Radek Hejl, spolumajitel společnosti Alensa

Radek Hejl, spolumajitel společnosti Alensa

Ve 22. ročníku Exportní ceny DHL uspěla společnost Alensa. On-line prodejce kontaktních čoček získal 1. místo v kategorii Exportér e-commerce, které byla letos udělena vůbec poprvé. Předávání, které probíhalo pod záštitou agentury Czech Trade, se uskutečnilo 21. listopadu v pražském sídle společnosti Microsoft.

"Ocenění nás velmi potěšilo zejména v kontextu konkurence na českém trhu. Téměř 85 procent tržeb naší firmy, tedy více než 970 milionů korun, uskutečníme mimo naši republiku, čímž jsme mezi tuzemskými e-shopy unikátní," vysvětluje Radek Hejl, spolumajitel společnosti Alensa, která je i 15 let od svého vzniku čistě v českých rukou.

"Od doby, kdy jsme vyhlásili první ročník Exportní ceny DHL, uplynulo už dlouhých 22 let. Během těchto let se měnila, jak česká ekonomika a export, tak i samotná soutěž. Minulý ročník nám potvrdil aktuální trend online obchodování a nákupů přes internet. Neustále roste počet zákazníků, kteří nakupují v e-shopech. A zároveň roste i počet samotných e-shopů. Majitelé e-shopů chtějí využít velký potenciál lokálního i mezinárodního trhu e-commerce. Trh e-commerce výrazně vzrostl. Vzrostl i počet loňských finalistů z řad e-shopů. Právě pro tyto e-shopy, exportéry, jsme se rozhodli vytvořit samostatnou kategorii Exportér e-commerce. Je nám potěšením oznámit, že historicky prvním vítězem této kategorie je společnost Alensa, která patří k předním evropským prodejcům kontaktních čoček, roztoků a příslušenství ke kontaktním čočkám," říká Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express pro Českou republiku, které je zakladatelem soutěže.

Pro Alensu, on-line prodejce brýlí a kontaktních čoček, je umístění v Exportní ceně, druhým úspěchem v krátké době. Koncem října převzal zástupce společnosti Alensa z rukou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka cenu za 3. místo za pokrok v digitalizaci obchodu. Ten ocenil takzvané virtuální zrcadlo, nástroj, díky kterému si zákazníci mohou vyzkoušet pomocí počítače a webové kamery stovky obrouček brýlí v reálném čase přímo na internetových stránkách e-shopu.

Prodejce kontaktních čoček v současné době působí prakticky v celé Evropské unii, vyjma Kypru a Lucemburska, dále ve Švýcarsku, Norsku, na Ukrajině a nově i v Rusku. Celkem firmy ze skupiny Alensa provozují přes 40 e-shopů, ve 30 zemích. Zákaznický servis pro většinu zemí a marketingový tým najdete na centrále v Praze-Libni, hlavní sklady pro kontaktní čočky má společnost v Jindřichově Hradci, pro dioptrické a sluneční brýle ve slovinském Kamniku, v rumunské Bukurešti má pak svůj největší showroom brýlí.

O společnosti:

Společnost Alensa provozuje přes 40 e-shopů s kontaktními čočkami, dioptrickými a slunečními brýlemi v 26 zemích Evropské unie, Švýcarsku, Norsku, na Ukrajině a v Rusku. V současné době patří v každé zemi, kde působí, mezi tři největší on-line prodejce kontaktních čoček. V České republice provozuje například e-shop Alensa.cz a má téměř půl milionu zákazníků, po celé Evropě pak okolo pěti milionů. Prodává pouze originální kontaktní čočky a brýle dodávané autorizovanými a známými distributory. Aktuálně nabízí on-line více než 4000 brýlových obrub a drží skladem 99 procent kombinací kontaktních čoček. Obrat společnosti Alensa v roce 2018 přesáhl 1,1 miliardy korun, čímž se řadí mezi největší hráče na trhu českých e-shopů. Majiteli společnosti jsou Radek Hejl a JSK Investments s. r. o., manželů Jaromíra a Simony Kijonkových, kteří jsou zároveň spolumajiteli technologicko-logistické společnosti Zásilkovna.

Přehled výsledků 22. ročníku Exportní ceny DHL UniCredit podle kategorií:

Exportér e-commerce

1. místo - Alensa s.r.o.

Nejúspěšnější klient CzechTrade

1. místo - Lasselsberger s.r.o.

Exportní příběh roku

1. místo - TEDOM a.s.

Středně velká společnost

1. místo - ISMM Production &Business Cooperation s.r.o.

2. místo - FrostFood a.s.

3. místo - Bednar FMT s.r.o.

Malá společnost

1. místo - MG servis s.r.o.

2. místo - REALISTIC a.s.

3. místo - siliXcon s.r.o.

Exportér teritoria - Severní Evropa a Pobaltské státy

1. místo - Hansen Electric s. r.o.

Kontakt pro média:

Alensa s.r.o.

Petr Langer

PR & Communication manager

+420 723 303 473

e-mail: planger@alensa.eu

www.alensa.eu

Více informací o soutěži naleznete na www.exportnicena.cz.

Pro další informace k Exportní ceně DHL můžete kontaktovat:

ZAKLADATEL

DHL Express (Czech Republic), s.r.o.

Radka Havlenová

e-mail: radka.havlenova@dhl.com

POŘADATEL

Agentura Helas s.r.o.

Petra Tůmová

e-mail: petra.tumova@helas.org

Klíčová slova ČR-obchod-hospodářství-trh-zdraví-internet-export-ocenění-optika-firmy-DHL-Alensa

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.