Kdo šije u Podolské, román o slavném salonu po r. 1948

Nová kniha Lucie Hlavinkové Kdo šije u Podolské

Nová kniha Lucie Hlavinkové Kdo šije u Podolské

Nová kniha Lucie Hlavinkové Kdo šije u Podolské Spisovatelka Lucie Hlavinková

V nakladatelství Motto vychází nová kniha Lucie Hlavinkové Kdo šije u Podolské, sledující osudy slavného módního salonu v padesátých letech po znárodnění s bývalou majitelkou Hanou Podolskou pracující na podřadné pozici. Paradoxně nad ní držela ochranou ruku Marta Gottwaldová, která doufala, že se díky šatům od Podolské stane opravdovou dámou.

Kniha spojuje příběhy lidí svázaných se salonem, zobrazuje dobu, která silně pohnula osudy lidí a ukazuje, jak se s ní Hana Podolská a další postavy vyrovnávaly, každý podle své povahy a charakteru.

Kdo šije u Podolské bude mít křest v Brně, v kavárně Podobrazy na Zelném trhu, 22. 11. 2019 v 18 hodin. Kmotrou se stane Liběna Rochová.

Lucie Hlavinková je autorkou knih pro děti i pro dospělé, kniha Projekt pes vyhrála literární soutěž Albatrosu a dostala se do katalogu Nejlepší knihy dětem v roce 2017. Nejnovější dětská kniha Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola se řadí mezi bestselery v Albatrosmedia.

Kontakt:

www.lucie-hlavinkova.cz

https://www.albatrosmedia.cz/autori/28718922/lucie-hlavinkova/?sort=-2

https://www.motto.cz/tituly/56921304/kdo-sije-u-podolske/

hlavinkova.lucie@gmail.com

Klíčová slova ČR-literatura-Hlavinková-firmy-Gaute

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.