Opravené kobky na náplavkách se otevřou veřejnosti. Dny otevřených kobek nabídnou návštěvníkům bohatý program

Ve středu 23. října a ve čtvrtek 24. října se na náplavkách bude konat akce Dny otevřených kobek. Jde o unikátní příležitost nahlédnout do nově zrekonstruovaných kobek na Hořejším a Rašínově nábřeží. Na středu 23. října je pro návštěvníky připraven bohatý program: živá hudba, rozhovory s architekty, architektonická procházka, taneční performance nebo cesta parníčkem. Akci pořádá společnost TRADE CENTRE PRAHA, správce pražských náplavek.

Den otevřených kobek začne ve středu 23. října komentovanou procházkou v 16:00 na Hořejším nábřeží u stanice vltavského přívozu. Novou podobu náplavek představí její architekt Petr Janda ze studia Brainwork v rozhovoru se známým popularizátorem architektury Adamem Gebrianem. Každý, kdo se na místo dostaví s vlastním přenosným FM přijímačem, například s mobilem se sluchátky, si bude moci naladit živé vysílání z náplavek v pořadu ArtCafé stanice Vltava Českého rozhlasu a poslouchat vše jako při obvyklých komentovaných procházkách. Ikonické kobky s kulatými okny pokřtí tanečníci, oba břehy pak symbolicky spojí hudební volání Sirén v podání Orchestru BERG. Po skončení přímého přenosu stanice Českého Rozhlasu Vltava je od 17:30 do 18:30 pro prvních 50 zájemců připravena hodinová procházka s architektem náplavek Petrem Jandou. Procházka se uskuteční na Rašínově nábřeží od Restaurace Vltava. Obě nábřeží spojí pro návštěvníky speciální přívozní linka s velkou kapacitou. Pro všechny budou pro zahřátí připraveny horké nápoje.

Ve středu 23. října i ve čtvrtek 24. října budou od 18:00 v komunitní kobce č. 17 správce náplavek TRADE CENTRE PRAHA na Hořejším nábřeží pořádány besedy časopisu Reflex s názvem "Hovory X" s významnými hosty. Ve středu 23. října se návštěvníci se mohou těšit na režiséra filmu Ženy v běhu Martina Horského nebo Dušana Navrátila, šéf Úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, ve čtvrtek 24. října na Janka Rubeše, reportéra a dokumentaristu nebo horolezkyni Kláru Kolouchovou.

V jednotlivých kobkách představí budoucí fungování také (staro)noví nájemci a provozovatelé. Ti postupně přebírají prostory a během listopadu v nich spustí regulérní provoz. Plné fungování zatím neumožňuje nedokončený kolaudační proces. "Kromě architektonické a stavební části prací je revitalizace náplavek také náročným administrativním úkolem. Jedná se vlastně o čtyři separátní stavební řízení na území dvou městských částí, a proto i náležitosti nutné k jejich dokončení zaberou nezanedbatelný čas,“ vysvětluje koordinátor správy náplavek odpovědný za proces revitalizace, Jan Nejedlý ze společnosti TRADE CENTRE PRAHA.

Záštitu nad slavnostním otevřením kobek pro veřejnost udělil Jan Chabr, radní pro majetek hlavního města Prahy. "Den otevřených kobek je první akcí, kdy může nové zrekonstruované prostory navštívit široká veřejnost. Zatím sice v provizorním režimu, ale nepochybuji o tom, že po ukončení kolaudačního procesu a přechodu do regulérního provozu si nové provozovny své návštěvníky rychle najdou a náplavka bude žít i v nadcházejícím zimním období," doplňuje Jan Chabr.

Více informací o akci naleznete na webových stránkách www.prazskenaplavky.cz nebo také na Facebooku/prazskenaplavky.

Číslo kobky + nábřežíNájemceObsah
11+10 RašínovoAvoid Gallery / Dvojka soběGalerie a bar
9 RašínovoPražská paroplavební společnostGalerie a kavárna
7 RašínovoBajkazylBar, kola a umění
6 RašínovoZyosKavárna
5 RašínovoTiskárna na vzduchuZero Waste Café
8 HořejšíKavárna CibulákKavárna
9 HořejšíAljaAteliér a kavárna
10 HořejšíDílnaDílna / repair café
12 HořejšíŠafy productionHospoda & meeting point
13+14 HořejšíCalm Down ProductionGalerie a eventy
15 HořejšíGalerie náplavkaBar a eventy
16 HořejšíMěstská knihovna v PrazeSdílená dílna
17 HořejšíTRADE CENTRE PRAHAKomunitní kobka

Kontakt pro média:

Monika Švarcová | TRADE CENTRE PRAHA

e-mail: marketing@tcp-as.cz

Kamil Chalupa | CHM Communications

e-mail: chalupa@chmc.cz

TRADE CENTRE PRAHA

Společnost TRADE CENTRE PRAHA již více než 25 let úspěšně zajišťuje správu zejména památkově chráněných nemovitostí ve vlastnictví hlavního města Prahy, mezi které například patří pražské náplavky, palác Adria, palác Platýz, Hudební divadlo Karlín, Sovovy Mlýny a mnoho dalších. Více na http://www.tcp-as.cz/.

Klíčová slova ČR-správa-rekreace-architektura-stavby-firmy-Trade Centre Praha-CHM Communications-TABULKA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.