Sedmihodinová pracovní doba se ve VašeČočky.cz stala silným nástrojem employer brandingu

VašeČočky.cz, největší český e-shop s kontaktními čočkami, zavedl natrvalo v celé firmě sedmihodinovou pracovní dobu

VašeČočky.cz, největší český e-shop s kontaktními čočkami, zavedl natrvalo v celé firmě sedmihodinovou pracovní dobu

Jiří Urban, CEO VašeČočky.cz

V dubnu VašeČočky.cz, největší český e-shop s kontaktními čočkami, zavedl natrvalo v celé firmě sedmihodinovou pracovní dobu. Týká se všech oddělení od kanceláří, přes sklad až po kamennou optiku. Zkušenost po šesti měsících od jejího zavedení ukazuje, že tento benefit výrazně pomáhá při náboru nových zaměstnanců, což může být při rekordně nízké nezaměstnanosti okolo 2,7 procenta důležitým faktorem pro rozšíření zkrácené pracovní doby.

VašeČočky.cz vedlo k zavedení zkrácené pracovní doby přesvědčení, že pracovat sedm hodin denně je efektivnější a navíc společnost chtěla zkrácenou pracovní dobou přispět k větší spokojenosti svých stávajících zaměstnanců. Vedlejším efektem tohoto zaměstnaneckého benefitu se ale ukázalo i to, že se společnost stala atraktivnějším zaměstnavatelem. Díky tomu se jí hlásí na volné pozice více a kvalitnějších kandidátů.

"Ani před zavedením sedmihodinové pracovní doby jsme se nepotýkali s nedostatkem kvalitních zaměstnanců, ani s vysokou fluktuací. Díky tomu, že jsme si vždy zakládali na férových podmínkách a ohodnocení, naši zaměstnanci u nás zůstávají dlouho. Zkrácení pracovní doby bylo jedním z opatření, kterým jsme jim chtěli vyjít vstříc a ocenit, co pro firmu dělají," uvádí Jiří Urban, CEO VašeČočky.cz.

Od zavedení zkrácené pracovní doby se ale společnosti zvedla návštěvnost webu v sekci Kariéra o 300 procent. Na pohovory se hlásí víc kvalitnějších kandidátů, a větší procento těch, kterým práci firma nabídne, ji pak i přijme. Někteří noví zaměstnanci dokonce zmínili, že rozhodujícím faktorem pro ně byla právě zkrácená pracovní doba.

"Není to pro nás hlavní, ale je to velmi příjemný efekt. Za sedm hodin stíháme totéž, co dosud za osm, přitom jsou naši zaměstnanci viditelně spokojenější. Za těch pár desítek tisíc korun měsíčně, co nás stojí zaměstnanci navíc, to rozhodně stojí. Jsem přesvědčený, že pokud se bude vyvíjet pracovní trh nadále tímto směrem, stane se zkrácená pracovní doba benefitem, který budou firmy nabízet čím dál tím častěji. A dává to smysl. Vždyť za těch sto let od zavedení osmihodinové pracovní doby se dramaticky zvýšila produktivita, ale délka pracovního dne zůstala v podstatě stejná," dodává Jiří Urban.

O VašeČočky.cz

VašeČočky.cz jsou největší český e-shop s kontaktními čočkami. Vybírat zde můžete z nejširší nabídky kontaktních čoček ve střední Evropě. V sortimentu najdete všechny druhy dioptrických i barevných čoček od oblíbených značek jako Acuvue, Biofinity, Soflens, PureVision a desítek dalších. Na jednom místě mohou nositelé kontaktních čoček nakoupit také veškeré příslušenství od roztoků, očních kapek až po sluneční brýle.

E-shop s tržbami 700 mil. Kč působí v 15 evropských zemích.

www.vasecocky.cz

Kontakt pro média

Adéla Flejšarová

PR VašeČočky.cz

www.nejsmeagentura.cz

Klíčová slova ČR-trh-internet-firmy-VašeČočky.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.