Konference URBANSCAPES 2019 otevře brány k využití brownfieldů

Téměř každé město má na svém území nevyužívané a často zdevastované oblasti. Pražské Bubny-Zátory, ostravské Dolní Vítkovice, Brno Trnitá, každé větší město se s proměnou brownfieldů potýká. Nesou si negativní důsledky průmyslové činnosti, ale nabízejí obrovskou příležitost pro vybudování nových městských čtvrtí. Jsou to často velká území v širším centru města, která jsou magnetem pro výstavbu a rychlá nekoncepční řešení.

Právě na to, že k transformaci brownfieldů je potřeba přistoupit komplexně, upozorňuje konference URBANSCAPES 2019. Otevře témata přeměny městských krajin, pespektivy a rizika vč vlivu klimatické změny. Téměř čtyřicet přednášejících přednese své inovativní myšlenky a zkušenosti.

Na to, jak plánovat město podle principů zelenomodré infrastruktury a co to modrozelená infrastruktura je, odpoví německý urbanista Herbert Dreiseitl. Krajinářský architekt Zac Tudor zase ukáže na konkrétním příkladu britského Sheffieldu, jak ze špinavého a šedého města udělat zelené kvetoucí city. Krajinný inženýr Kent Fridell se zamyslí nad tím, jak Švédové zadržují dešťovou vodu. Výjimečný Walter Hood, profesor z univerzity Berkeley (nově oceněný prestižní cenou MacArthur Fellow) odprezentuje práci s veřejným prostorem s ohledem na sociální jevy a udržitelnost.

Konference Urbanscapes má upozornit na rizika spojená s neuváženým rozvojem měst, která přinášejí chybná rozhodnutí. Ukáže správné cesty i nástroje pro plánování udržitelných odolných měst, v nichž lidé chtějí žít. Důležité je nejen prostorové plánování, ale také opatření na zadržování dešťové vody, zmírňování vzniku tepelných ostrovů a vytváření podmínek pro přežití stromů ve městech. Ty jsou podmínkou přežití obyvatel.

Mezinárodní konference proběhne od středy 9. října do čtvrtka 10. října.

Místo: GONG, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Pořadatel: Česká asociace pro krajinářskou architekturu (ČAKA/SZKT, http://www.szkt)

Detailní informace včetně fotek, anotací přednášek a programu naleznete v příloze nebo na oficiálních webových stránkách http://urbanscapes2019.cz.

Pokud byste se chtěli konference zúčastnit, ozvěte se na: kancelar@szkt.cz, tel: 602 363 999 (724 900 597)

Odkaz na fotografický materiál ke stažení https://we.tl/t-sUlOGvD7iT

KONTAKT:

Pokud máte nějaké otázky, neváhejte se obrátit na hlavní organizátorku konference Ing. Janu Pyškovou (tel: 606 760 230, pyskovaj@gmail.com, nebo na ředitele Ing. Ondřeje Feita (tel.: 727 887 124)

Klíčová slova ČR-příroda-ekologie-konference-Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.