Jaké jsou úspěchy Izraele na poli hi-tech i hospodaření s vodou - velvyslanec Státu Izrael přednášel středoškolským studentům

O historii i současnosti česko-izraelských vztahů, spolupráci ČR a Izraele a úspěších v oblasti rozvoje moderních technologií přednášel velvyslanec Státu Izrael Daniel Meron na Škole mezinárodních a veřejných vztahů Praha.

Daniel Meron v přednášce poutavě popsal historii vztahů našich zemí a význam České republiky pro Izrael. Představil Izrael jako úspěšně se rozvíjející stát a zmínil také úspěchy Izraele v oblasti moderních technologií, na poli hi-tech a oblasti spolupráce, kde si mohou obě země předávat zkušenosti. Izrael se například řadí k nejúspěšnějším na světě ve způsobech recyklace vody a pro řešení současných aktuálních problémů s nedostatkem vody může být pro Českou republiku velkou inspirací. Se studenty poté diskutoval na aktuální témata vzájemné spolupráce a vyzdvihl nadstandardní vztahy obou zemí.

Kontakt:

Mgr. Ivana Bogolová

e-mail: bogolova@smvvpraha.cz

Klíčová slova ČR-Izrael-školy-diplomacie-střední-firmy-Škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.