Milan Fiľo převzal ocenění mezinárodní poroty Trebbia

Ve Španělském sále Pražského hradu se poosmnácté předávaly mezinárodní ceny Trebbia

Ve Španělském sále Pražského hradu se poosmnácté předávaly mezinárodní ceny Trebbia

Mezinárodní porota Trebbia ocenila v oblasti podpory kultury a umění podnikatele a filantropa Milana Fiľa. Cenu si převzal v rámci benefičního galavečera 18. ročníku této akce ve Španělském sále Pražského hradu.

"Pocházím z Heľpy. Život v této části Slovenska nikdy nebyl jednoduchý a to, co lidem pomáhalo přežít těžké časy, byla vzájemná soudržnost, pomoc a také umění - hudba, zpěv, úcta k tradicím. Toto prostředí mě formovalo, tak jsem byl vychovaný. K respektu k hodnotám a k lidem, kteří je vytvářejí," vysvětlil k ocenění Milan Fiľo.

Milan Fiľo mimo jiné významně přispěl k opravě pražského Poutního areálu na Bílé Hoře a dlouhodobě podporuje českou a slovenskou kulturní tvorbu v Praze.

K dalším oceněným patří laureáti ze Švýcarska, Japonska, Ukrajiny, Slovenska, či Austrálie. Za přínos k dialogu národních kultur cenu získal zpěvák Karel Gott.

Trebbia je mezinárodní ocenění, které vzniklo v roce 2000 jako výraz uznání a poděkování podnikatelům, mecenášům a umělcům. Návrhy kandidátů na Mezinárodní cenu Trebbia předkládají Nadačnímu fondu Trebbia osobnosti a instituce ze všech zemí světa. Laureáty vybírá Mezinárodní nominační komitét, který tvoří známé osobnosti ze světa kultury, byznysu a politiky.

Záštitu nad letošním ročníkem jedné z nejprestižnějších cen v oblasti kultury převzali ministři České a Slovenské republiky - Antonín Staněk a Ľubica Laššáková.

Klíčová slova ČR-Slovensko-kultura-společnost-ocenění

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.