Společnost Advent International získává 17,5 miliardy amerických dolarů pro devátý globální private equity fond

• Fond přesahuje cílovou částku 16 miliard amerických dolarů a za šest měsíců dosáhl hard capu 17,5 miliardy amerických dolarů

• Je důkazem silné podpory strategie společnosti Advent zaměřené na jednotlivé obory a operační přístup při vytváření hodnot prostřednictvím transformace firem a růstu tržeb

Společnost Advent International (dále jen „Advent“), jeden z největších a nezkušenějších private equity investorů na světě, dnes oznámila, že dokončila shromažďování prostředků pro fond Advent International GPE IX Limited Partnership (dále jen „GPE IX“ nebo „fond“). Fond dosáhl svého hard capu 17,5 miliardy amerických dolarů (15,6 miliardy EUR) a překročil cílovou částku 16 miliard amerických dolarů (14,3 miliardy EUR) po šesti měsících na trhu. Předchozí globální fond společnosti Advent GPE VIII, byl uzavřen v roce 2016 na částce 13 miliard amerických dolarů.

GPE IX bude využívat stejnou osvědčenou strategii jako osm předchozích fondů Global Private Equity (GPE) společnosti Advent, investování do odkupů, vynětí firem, transakce typu public-to-private a growth equity, primárně v Evropě a Severní Americe a výběrově v Asii a Latinské Americe.

Specializace na určité sektory byla jádrem přístupu společnosti Advent od jejího počátku, a fond se bude nadále zaměřovat na pět klíčových průmyslových odvětví, kde má společnost značné zkušenosti a znalosti: (1) obchod a finanční služby, (2) zdravotnická péče, (3) průmysl, (4)maloobchod, spotřební zboží a volný čas a (5) technologie, média a telekomunikace. Společnost Advent nedávno zveřejnila své plány na rozšíření aktivit v technologickém sektoru, které chce realizovat rozšiřováním své technologie investičních týmů a otevřením nové pobočky v oblasti San Francisco Bay Area.

„Jsme velmi potěšeni silnou podporou, kterou fond GPE IX získal jak od stávajících, tak nových investorů,“ řekl David Mussafer, výkonný partner ve společnosti Advent v Bostonu. Je jedním 15 výkonných partnerů, kteří mají dohled na společností Advent. „Věříme, že tento úspěch pramení z našeho dlouhodobého zaměření na jednotlivé sektory, světového pokrytí, modelu soukromého partnerství a značných provozních zdrojů, které při našich investicích používáme.“

„Rozsáhlý, světově integrovaný tým společnosti Advent je pro nás velkou výhodou, pokud jde o hledání a realizaci atraktivních investičních příležitostí po celém světě,“ řekl James Brocklebank, výkonný partner společnosti Advent v Londýně. „Máme velmi dobrou pozici k tomu, abychom řešili tak složité situace, jako jsou vynětí firem, kde můžeme využít naše zkušenosti, abychom uvolnili hodnoty v tomto dynamickém podnikání.“

ROZSÁHLÉ ZDROJE NA PODPORU VEDOUCÍCH TÝMŮ

Společnost Advent spolupracuje na celém světě s více než 195 profesionály z oblasti investic a podpory portfolia. Tým 157 profesionálů po celé Evropě, Severní Americe a Asii se zapojí do GPE IX. Tito jednotlivci mohou prohloubit znalosti a zkušenosti 40 profesionálů společnosti Advent v programu private equity v Latinské Americe, stejně jako globální sítě prvotřídních provozních zdrojů. Mezi ně patří 115 externích operačních partnerů a poradců, bývalých předních představitelů společnosti s hlubokou znalostí oboru a funkčními zkušenostmi.

Prostřednictvím této platformy přinese společnost Advent do tohoto sektoru nejlepší postupy, nástroje a může pomoci vedoucím týmům při realizaci plánů na tvorbu hodnot a urychlení růstu tržeb. Od roku 2005 portfolio firem, které byly v majetku společnosti Advent alespoň jeden rok, zaznamenalo růst tržeb a zisku před zdaněním a odpisy v průměru o 14% a 15% ročně v průběhu její investice.

O fond GPE IX byl značný zájem ze strany stávajících investorů společnosti Advent, přičemž více než 90% prostředků fondu pocházelo od komandistů z předchozích fondů společnosti Advent.

„Oceňujeme soustavnou podporu pestré základny institucionálních investorů a je pro nás potěšením přivítat do programu GPE vybrané nové investory,“ řekla Johanna Barrová, výkonná ředitelka a jedna z vedoucích postav globální divize služeb pro komandisty společnosti Advent v Londýně.

„Pozitivní odezva na fond GPE IX je ukázkou důvěry investorů v náš tým, strategii a přístup,“ řekl Robert Weaver, výkonný ředitel a jeden z vedoucích globální divize služeb pro komandisty společnosti Advent New Yorku. „Stále usilujeme o posílení jejich důvěry tím, že se zaměřujeme na transformaci firem a zvyšování výnosů v celém našem portfoliu."

ÚSPĚCHY PO VÍCE NEŽ TŘI DESETILETÍ

GPE program společnosti Advent úspěšně realizoval investice a ukončení několika generací fondů a několik ekonomických a private equity cyklů. Od roku 1990 program investoval do 258 transakcí v oblasti soukromého kapitálu v 31 zemích a kompletně nebo částečně realizoval 213 z těchto investic.

Ve všech svých fondech investovala společnost Advent 44 miliard amerických dolarů (36miliard EUR) při více než 345 transakcích do private equity ve 41 zemích. Aktuální portfolio firem generuje ročně 50 miliard amerických dolarů (44 miliard EUR) a ke konci minulého roku zaměstnávalo více než 290 000 lidí.

Mezi nedávné první veřejné nabídky akcií a exity společností v rámci GPE programu patří společnosti Ammeraal Beltech, Bojangles', Cotiviti, Genoa Healthcare, KMD, lululemon athletica (částečný exit), Mondo Minerals, MORSCO a Nexi (první veřejná nabídka akcií, částečný exit).

Nedávné investice GPE zahrnují například společnosti Aimbridge Hospitality, BioDuro, Deutsche Fachpflege Gruppe, INNIO (dříve GE Distributed Power), Laird, Manjushree Technopack, Prisma Medios de Pago, Walmart Brazil a Zentiva.

Kromě programu GPE společnost Advent v současné době investuje do svého šestého private equity fondu zaměřeného na odkupy a investice do growth equity po celé Latinské Americe. Fond LAPEF VI z roku 2015 je kapitalizován při 2,1 miliardě amerických dolarů.

Tato tisková zpráva nepředstavuje nabídku k odkupu, pobídku ani pokyn k investici do jakéhokoli mezinárodního fondu společnosti Advent. Nikdo nesmí investovat do žádného mezinárodního fondu společnosti Advent International, aniž by to odpovídalo podmínkám příslušných dokumentů a platného zákona.

O SPOLEČNOSTI ADVENT INTERNATIONAL

Společnost Advent International, založená v roce 1984, je jednou z největších a nejzkušenějších světových investorů v oblasti private equity. K 31. prosinci 2018 spravovala společnost aktiva v hodnotě 36 miliard amerických dolarů (31 miliard EUR), do nichž není započítáno 17,5 miliard amerických dolarů (15,6 miliard EUR), které získala pro GPE IX. Společnost má 14 poboček ve 12 zemích a vybudovala globálně integrovaný tým více než 195 profesionálů z oblasti investic v Severní Americe, Evropě, Latinské Americe a Asii. Po 35 věnovaných mezinárodnímu investování zůstává společnost Advent zavázána spolupracovat s týmy vedení, aby zajistila udržitelné tržby a růst výnosů pro firmy, které má ve svém portfoliu. Další informace naleznete na stránkách www.adventinternational.com.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190606005154/en/

Kontakty

MÉDIA

Spojené státy americké

Kerry Golds nebo Andrew Johnson

Finsbury

Tel: +1 646 805 2000

Email : Adventinternational-US@finsbury.com

Spojené království Velké Británie a Irska

Dorothy Burwell nebo Humza Vanderman

Finsbury

Tel: +44 (0)20 7251 3801

Email : Adventinternational-LON@finsbury.com

Zdroj: Advent International

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Klíčová slova USA-Británie-finance-Advent International

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.