Stanovisko Asociace casin k prohlášení MFČR o požadavku nepřetržité přítomnosti krupiérů

Asociace casin v žádném případě nezpochybňuje ustanovení zákona o hazardních hrách (§ 68), že v každém kasinu musí být minimálně tři stoly pro živou hru s tím, že u nich musí být umožněna hra živé hry po celou provozní dobu kasina, byť navrhovatel zákona byl v tomto směru velmi odtržen o reality, Vůbec si nelze představit, že by podobné ustanovení zákona platilo v zemích, kde jsou běžné i stovky stolů pro živou hru a tisíce výherních automatů. Asi nikdo z předkladatelů zákona nepřemýšlel, že pracovní síla také něco stojí a že i provozovatelé kasin musí velmi dobře vážit, aby jejich provoz nebyl ztrátový. Nicméně zákon je zákon a ten se musí dodržovat.

Spor mezi provozovateli kasin a Ministerstvem financí ČR nebo též Celní správou spočívá v něčem jiném, o čemž stanovisko Ministerstva financí nehovoří. Ten spor spočívá v tom, zda u každého herního zařízení pro živou hru musí být k dispozici po celou dobu provozu kasina jeden krupiér či některé hry může zvládnout jeden krupiér u více hracích stolů. MF ČR trvá na tom, že jeden hrací stůl se rovná jeden krupiér. Dle názoru provozovatelů, MF ČR nebere v úvahu skutečnost, že povaha jednotlivých živých her je různá. Asi nikdo nezpochybňuje, že u hry ruleta musí být u každého hracího stolu minimálně jeden krupiér, jinak by se hra nedala hrát. U francouzské rulety se za minimum dají považovat tři krupiéři. Naopak u karetní hry Black Jack řídí a zvládá jeden krupiér hru u sedmi či i devíti hracích boxů, ať již jsou tyto boxy nakresleny na jednom větším stole nebo stojí u sebe sedm či devět samostatných menších stolků. Rovněž hru Kolo štěstí dokáže krupiér lehce zvládnout u třech až pěti kol. Při provedeném měření bylo zjištěno že jedna hra s jedním krupiérem u třech Kol štěstí je snadno zvládnutelná za 65 vteřin. MF ČR však požaduje a Celní správa pokutuje provozovatele, pokud zjistí, že u každého hracího stolu nebo Kola štěstí kasino nemá k dispozici po celou dobu otevření kasina jednoho krupiéra, což je pro provozovatele kamenných kasin, při současném počtu nelegálních kasin a silně rostoucího on-line sázení, likvidační. Co je však podstatné, požadavek jeden krupiér na jeden hrací stůl vnikl "logikou" MF ČR, jak samo MF ČR uvádí ve svém stanovisku. Zákon o hazardních hrách totiž nic takového nepřikazuje.

Ing. Vladimír Eichinger, výkonný sekretář Asociace společností provozujících casina v ČR

Klíčová slova ČR-zábava-hry-hazard-firmy-Asociace společností provozujících casina v ČR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.