300 let Lichtenštejnska v Městské knihovně

300. výročí založení Lichtenštejnského knížectví autor: Franz Josef Meier

300. výročí založení Lichtenštejnského knížectví autor: Franz Josef Meier

K vidění bude dosud nezveřejněná nahrávka knížete Hanse Adama II. od Paměti národa, promluví historik Pavel Juřík i mluvčí knížete z Lichtenštejna

Ve čtvrtek 4. dubna se od 16:00 koná v Městské knihovně v Praze přednáškové odpoledne k 300. výročí založení Lichtenštejnského knížectví. Akci pořádá Česko-lichtenštejnská společnost ve spolupráci s Post Bellum.

Návštěvníci zhlédnou krátký film o založení lichtenštejnského státu, který patří k nejstarším v Evropě v nezměněných hranicích, mluvčí lichtenštejnského knížete v ČR promluví o poválečném Lichtenštejnsku, které se z chudé země vyšplhalo na první místo v přepočtu HDP na obyvatele na světě, historik Pavel Juřík připomene bohaté kulturní, průmyslové i architektonické dědictví, jež Lichtenštejnové zanechali českým zemím, a organizace Paměť národa představí ukázku z dosud nezveřejněného rozhovoru s knížetem Hansem Adamem II.

Sváteční odpoledne moderuje Daniel Herman a v závěrečné diskusi bude možné položit všem řečníkům otázky - včetně dotazů na mluvčího knížete Michala Růžičku ohledně sporu mezi Českou republikou a Lichtenštejny. Vstup je zdarma, akce končí v 18:00.

Kontakt: e-mail: kristyna.valkova@stance.cz

Klíčová slova ČR-Lichtenštejnsko-šlechta-historie-Česko-lichtenštejnská společnost

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.