Změna zákona o odpadech od 1.1.2020

Kolektivní systém ELTMA, který sdružuje a plní povinnosti výrobců a dovozců pneumatik, vítá navýšení minimální hranice sběru použitých pneumatik, a to z momentálních 35% na 65% od 1.1.2020. "Dlouhodobě usilujeme o zvýšení této hranice. Vždyť náš kolektivní systém, díky zastoupeným výrobcům a dovozcům, zvyšuje každoročně úroveň sběru. V roce 2016 dosáhl 71% a v roce 2017 to bylo již 80%. A číslo nadále roste" uvádí Ing. Radim Filák, jednatel neziskové společnosti ELTMA.

Nezisková společnost ELTMA zastupuje firmy, které uvádí pneumatiky v ČR na trh a kteří si plní své zákonné povinnosti právě připojením se do kolektivního systému. Pneumatiky se po sběru vytřídí a jsou dále zpracovávány. Najdete je například v površích hřišť a sportovišť, tlumících pásech pod tramvajemi apod. Více informací o zpětném odběru, mapu sběrných míst a kontakty najdete na http://www.eltma.cz. Pojďme společně vytvářet lepší svět.

Kontakt:

Petra Navrátilová

Chief Operations Officer manager@eltma.cz

Klíčová slova ČR-automoto-guma-odpady

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.