Výstava Czech Repubrick uvádí první živou detektivní hru v prostředí českých památek z lega

Temnyho parťáci

Temnyho parťáci

Temnyho parťáci Temnyho parťáci Temnyho parťáci Temnyho parťáci

Téměř po roce fungování spouští lego výstava Czech Repubrick doprovodnou hru s názvem Temnyho Parťáci: Ukradené koruna. Ta je určena pro skupiny 1-5 hráčů ve věku 7-99 let.

Jak sám název vypovídá, hráči na sebe vezmou úlohu badatele, který se vydá po stopách ukradené Svatováclavské koruny. Ta je na výstavě ztvárněna jak jinak než z lega. Úvodní scéna hry působí díky zachovalému trezoru bývalé Živnobanky, která v prostoru původně působila, opravdu věrohodně. Místo činu značí policejní pásky, blikající majáčky, nastrčený falzifikát koruny a důkazy, označující první stopy, které za sebou zanechala zlodějská banda Temnyho parťáků.

K dopadení zlodějů a nalezení koruny hráčům pomůže detektivní výbava, kterou obdrží na začátku hry. Ta obsahuje mapu, UV baterku, zrcátko, lupu, sadu kabelů a bloček s tužkou na poznámky. Ty se v průběhu hry budou hodit i těm pokročilejším badatelům. Na hráče totiž čekají nástrahy ve formě různých šifer, jako je například Morseova abeceda. Často ale neposlouží jen bystrá mysl, spolehnout se bude potřeba i na ostrý zrak nebo hmat. Pokud by si někdo nevěděl rady, zejména mladším hráčům poslouží nápovědy, které je možné v průběhu hry využít.

Hlavními kulisami hry se staly obří lego stavby českých památek, díky kterým hráči navštíví například hrad Karlštejn za doby Karla IV., chrám sv. Barbory postižený morovou epidemií nebo Národní muzeum během průmyslové revoluce. Každé z celkem deseti stanovišť hry je navíc doplněné o lego scénku, přibližující dané období. Cesta pátrání po stopách zlodějů se tak stane i dobrodružnou cestou historií české země.

O doprovodné texty a ilustrace, které hrou provázejí, se postaraly spisovatelka dětských knížek Milada Rezková a ilustrátorka Adéla Bierbaumer. Zábavně vzdělávací charakter hry podtrhla záštita Městské části Praha 1.

Hra je návštěvníkům výstavy k dispozici denně od 1. února do 30. září, vždy od 10 do 20 hodin. Odhadovaná délka hry je 60 minut, ale dalších 60 minut zabere prohlídka výstavy úchvatných modelů z lega. Zejména o jarních prázdninách bude hra zdarma v rámci vstupného na výstavu, před hlavní turistickou sezonou ale není vyloučené zpoplatnění.

Další informace jsou i dispozici na www.czechrepubrick.cz nebo na Facebooku: https://www.facebook.com/czechrepubrick/.

O výstavě Czech Repubrick:

České památky se změnily v obří modely z kostiček lega! Největší český lego svět nabízí propracované modely do nejmenších detailů, modely na ovládání a spoustu lega na hraní.

Národní muzeum, hrad Karlštejn, katedrála sv. Víta, zámek Lednice, Hluboká nebo třeba vysílač Ještěd. Na ploše větší než 900 m2 najdete 30 obřích modelů, doplněných o neobyčejné příběhy a parádní lego vtípky. K tomu vás čekají filmoví hrdinové, zábavné atrakce i největší horská dráha na světě!

Navštivte Czech Repubrick a objevte tak trochu jiný Lego svět v prostorách spodního patra hračkářství Hamleys, Na Příkopě 14, Praha 1.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Lucie Mužíková

marketing a produkce výstavy

lucie.muzikova@hamaga.cz

mob.: +420 602 413 043

Mediální zastoupení pro ČR:

2media.cz s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz

Facebook 2media.cz

Instagram 2media.cz

Klíčová slova ČR-Británie-zábava-hračky-zajímavosti-lego-firmy-Hamleys

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.