Aplikace Správný start bude pomáhat dětem, které vyrostly v ústavní péči

Aplikace Správný start

Aplikace Správný start

Aplikace Správný start Aplikace Správný start Aplikace Správný start Aplikace Správný start

Sedmdesát procent dětí z dětských domovů končí po odchodu špatně - projekt Správný start na to reaguje vydáním mobilní aplikace, která jim přechod usnadní.

Projekt Správný start uvedl 20. 12. 2018 na Google Play a App Store mobilní aplikaci, která si klade za cíl usnadnit integraci dětí vyrůstajících v ústavní péči do běžného života. Ročně z dětských domovů a výchovných ústavů odejde zhruba 300 dětí, více jak 200 končí v dluzích, na ulici, ve vězení, v sexbyznysu, či se potýká se závislostmi - drogy, alkoholismus, gamblerství. Mobilní aplikace Správný start jako první svého druhu sdružuje nejdůležitější úřady, bydlení určené pro čerstvě dospělé bývalé klienty, neziskové organizace zabývající se touto problematikou a databázi ochranných pracovních míst. "Začínat sám a úplně od nuly je hodně náročné, proto je dobré mít na koho se obrátit - o tom je tahle aplikace", říká nejznámější MMA zápasník Karlos "Terminátor" Vémola, který je jedním ze čtyř ambasadorů mobilní aplikace Správný start. Kromě něj své jméno s aplikací spojili slovenský rapper Patrik "RYTMUS" Vrbovský, zpěvačka Monika Bagárová a kapela Mirai.

www.spravnystart.cz/aplikace

Kontaktní osoba: Jonáš Motyčka - zakladatel projektu Správný start

Telefon: +420 792 247 635

www.spravnystart.cz

FB: www.facebook.com/spravnystart

Klíčová slova ČR-rodina-komunikace-software-děti

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.