Myšlenky a cíle ČAOH posiluje další významný recyklátor - společnost Kronospan

Novým členem České asociace odpadového hospodářství se stává společnost Kronospan, která se mimo jiné zaměřuje na efektivní využívání vytříděného odpadního dřeva. Společnost tak rozšiřuje řady významných subjektů na poli zpracovatelského a recyklačního průmyslu, které ČAOH sdružuje.

Zpracování odpadního dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů má pozitivní přínos pro životní prostředí. Kronospan vyrábí dřevotřískové desky s využitím odpadního dřeva z různých zdrojů. Dřevěné produkty zhotovené vyspělými technologiemi této firmy nacházejí uplatnění napříč odvětvím stavebnictví, nábytku, renovace interiérů a pod. Vstupem do ČAOH potvrzuje skutečnost, že recyklační firmy v Česku chtějí podpořit snahy o nalezení vhodných nástrojů k recyklaci druhotných surovin. Asociace je silným zastáncem nových opatření EU, vyplývajících ze schváleného balíčku oběhového hospodářství. Evropské recyklační cíle je Česká republika povinna splnit do roku 2035. Kronospan je v rámci ČR jednou z nejvýznamnějších společností přispívajících k plnění těchto cílů. Více informací naleznete na http://bit.ly/CAOHaKronospan.

Klíčová slova ČR-odpady-dřevo-ČAOH-Kronospan-firmy

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.