Plaček Group plánuje masívní expanzi

Dušan Plaček

Maloobchodní síť SUPER ZOO, kterou vlastní podnikatel Dušan Plaček, plánuje do roku 2022 zdvojnásobit počet prodejen. Celkem by tak měl provozovat 140 obchodů s chovatelskými potřebami.

Protože se firmě úspěšně daří rozvíjet koncept velkoformátových specializovaných prodejen, který se na našem trhu ukazuje jako nejvhodnější v tomto odvětví, rozhodl se Dušan Plaček v příštích 4 letech investovat 200 milionů Kč do výstavby nových prodejen. Fungující koncept se chystá dále rozvíjet, aby byl připraven na měnící se zvyklosti zákazníků. Prioritně se Dušan Plaček zaměří na Prahu, kde do roku 2020 počítá s otevřením 8 nových prodejních jednotek o průměrné výměře minimálně 500 m2.

Prodejny SUPER ZOO (www.superzoo.cz) jsou v současné době leaderem na trhu s chovatelskými potřebami, když dosahují nejvyšších tržeb ze všech hráčů v tomto oboru a v uplynulých 4 letech meziročně rostly v průměru přes 40 %. Nikdo z konkurence nedisponuje výměrou 18 600 m2 prodejní plochy jako tento maloobchodní řetězec. Dušan Plaček v minulosti rozšiřoval svou síť postupným budováním nových prodejen, nebo akvizicí svých konkurentů. Tento postup využil, kromě České republiky, i v Polsku, kde koupil v roce 2015 největší maloobchodní síť chovatelských potřeb KAKADU. V České republice takovouto šanci nevidí, protože žádná z konkurenčních firem nevykazuje stejně efektivní řízení nákladů v závislosti na tržbách. Proto sází na osvědčený koncept velkometrážních jednotek, který dále buduje na Slovensku, v Lotyšku a od září 2018 taktéž v Rusku.

Dušan Plaček se věnuje prodeji chovatelských potřeb od roku 1991, kdy v Poděbradech založil firmu Plaček s.r.o. Ve svých začátcích se zaměřoval zejména na velkoobchodní činnost, dovážel do České republiky široký sortiment zboží z celého světa a ukazoval chovatelům a majitelům domácích mazlíčků nejnovější trendy, které tento obor nabízí. Postupně se začal zaměřovat také na maloobchodní síť a v posledních dvou letech aktivně buduje také e-shop, který je nedílnou součástí prodejen SUPER ZOO. Ve firmách zahrnutých do Plaček Group zaměstnává více než 1 400 zaměstnanců a v roce 2018 dosáhne obratu přes 3,5 mld Kč.

Více informací o celé Plaček Group naleznete na www.placek.cz.

Kontakt:

Luboš Rejchrt

lubos.rejchrt@placek.cz

+420 602 216 714

Chief Operating Officer

Klíčová slova ČR-trh-chov-firmy-Plaček Pet Products

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.