Sedm nejprodávanějších audioknih letošního roku za 149,- Kč

Poslední den oslav sedmých narozenin Audiotéky je zde, co si nenechat ujít?

Během oslavy sedmého výročí nabízí Audiotéka, největší distributor audioknih, postupně všechny tituly za narozeninovou cenu 149 Kč. Poslední den oslav, v pondělí 15. 10., bude ve slevě, spolu s dalšími tisíci tituly i 7 nejprodávanějších audioknih letošního roku, které to jsou?

Na špičce prodejnosti se drží titul Boss Babiš načtený Petrem Kubesem. Audiokniha investigativního novináře Jaroslava Kmenty je částečně postavená na reportážích časopisu Reportér, a navíc přináší doposud nepublikované informace. Jaroslav Kmenta je současně druhým nejprodávanějším autorem letošního roku. Prvenství mezi autory má Vlastimil Vondruška, od kterého Audiotéka nabízí téměř čtyři desítky historických románů a detektivek. Ty pravidelně načítá Jan Hyhlík, doposud nejprodávanější interpret tohoto roku.

Druhou nejposlouchanější audioknihou je Počátek autora mysteriózních thrillerů Dana Browna. Interpretace se zhostil Martin Sláma a audioknižní podoba vyšla současně s knihou. Třetí místo patří populárně-vědecké publikaci Stručná historie času od Stephena Hawkinga, světoznámého fyzika, který zemřel v březnu letošního roku. Audioknihu načetl Filip Švarc.

Na čtvrté příčce v prodejích se umístila Opouštěná společnost Erika Taberyho. Tabery si za dílo s podtitulem Česká cesta od Masaryka k Babišovi převzal ocenění Magnesia Litera. Audiokniha si zaslouží pozornost i díky skvělému výkonu interpretů Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana.

Unikátním zpracováním se může pochlubit titul, který obsadil 5. příčku v prodejích, a to Malevil francouzského autora Roberta Merleho. Přípravy na zpracování audioknihy zabraly více než rok, práce ve studiu, ve kterém se vystřídalo 35 interpretů včetně Martina Myšičky nebo Jiřího Lábuse, roky dva.

Dílo bývalého ministra zahraničí Spojených států Henryho Kissingera, které načetl Jiří Schwarz, Uspořádání světa, je momentálně na šestém místě prodejnosti. Sedmičku nejprodávanějších titulů letošního roku pak uzavírá Jo Nesbo s moderní podobou Shakespearova Macbetha, kterou načetl Václav Neužil.

Žebříčky Audiotéka 1. 1. - 30. 9. 2018:

Nejprodávanější audioknihy

1.Boss Babiš

2.Počátek

3.Stručná historie času

4.Opuštěná společnost

5.Malevil

6.Uspořádání světa

7.Macbeth

Nejprodávanější autoři

1.Vlastimil Vondruška

2.Jaroslav Kmenta

3.Jo Nesbo

4.John Flanagan

5.Dan Brown

6.Andrzej Sapkowski

7.Stephen Hawking

Nejprodávanější interpreti

1.Jan Hyhlík

2.Petr Kubes

3.Filip Švarc

4.Matouš Ruml

5.Pavel Rímský

6.Martin Sláma

7.Martin Stránský

O Audiotéce:

Audiotéka je největší distributor audioknih v České republice a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace. Svým uživatelům nabízí audioknihy vlastní produkce a dalších 180 vydavatelů. V nabídce má více než 4000 titulů nejrůznějších literárních žánrů, audio verze populárních časopisů a přes 7 milionů minut mluveného slova. Letos Audiotéka slaví již sedmileté výročí na českém trhu.

Webové stránky: www.audioteka.cz

Facebook: www.facebook.com/audioteka.cz

Twitter: www.twitter.com/audioteka_cz

YouTube: www.youtube.com/audiotekacz

Instagram: https://www.instagram.com/audioteka_czsk

Kontakt:

Veronika Horská

Marketingová specialistka

e-mail: veronika.horska@audioteka.cz

www.audioteka.cz?

Tel: +420 775 645 960

Opletalova 5/7, Praha 1, 110 00

Klíčová slova ČR-literatura-trh-firmy-Audiotéka.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.