Výstava obrazů Jiřího Sopka, 1. 9. – 31. 10. 2018

Výjimečná malířská tvorba obrazů krajin, figur a tváří namalované s bravurní lehkostí pestrými, ale přitom něžnými barvami, to je malba Jiřího Sopka. Galerie Prostor 228 v Liberci představuje výstavu jeho obrazů plných radosti a harmonie. Galerie tak pokračuje v cyklu výstav pro rok 2018 a opět nabízí nevšední umělecký zážitek.

Jiří Sopko Malba jako proces – text k výstavě Ondřeje Jermana

Jiří Sopko patří mezi autory, kteří poctivě zkoumají nuance proměn, se sobě vlastní sřídmostí a zvnitřnělým zájmem o pravdu, která se projevuje v jemných valérech. Život je variací stejných motivů, které se však manifestují různě. Jemnou pavučinu skutečnosti a jejích variant Sopko zachycuje zmnožováním témat v různých barevných variantách. Nasvěcuje tak divákovi různé možnosti, aby dovolil pochopení jednotlivých vztahů.

Odvážná barevnost a skladba motivů dávají plátnům existenciální rozměr, zejména v otázce po vztahu člověka jako výjimečného jsoucnu vůči k ostatním jsoucnům. Výjimečnost tkví právě v možnosti uvědomit si toto jedinečné postavení - vyjít sám ze sebe a zcela se proměnit. Sledujeme malby Jiřího Sopka a vidíme, že právě proces tvoření je pro něj to nejdůležitější. Jeho malba vychází sama ze sebe. Snad proto je tak originální, nespoutaná, nezařaditelná a pravdivá.

Všeobecně prospěšný Spolek PROSTOR 228 provozuje výstavní galerii, původně založenou v dubnu 2012 jako soukromou galerii manželů Jermanových. Tato galerie prezentuje ceněné autory současné malířské scény a je jednou z mála libereckých galerií, která disponuje unikátní vnitřní dynamikou živého organismu: jsme svědky moderního konceptu výstavnictví, který se zároveň hlásí k tomu nejlepšímu z dosavadní tradice.

Adresa:

Galerie PROSTOR 228

Galerie je provozovaná všeobecně prospěšným Spolkem PROSTOR 228

Studničná 227/9 (vchod z ul. Perlová)

46001 Liberec 2 - Nové Město

Web: www.prostor228.cz

E-mail: info@prostor228.cz

Sociální síť: https://www.facebook.com/prostor228

Kontaktní osoby:

Petr Jerman 608071033

Michaela Jermanová 606490380

Ondřej Jerman 734360014

Otevírací doba: úterý a středa 9. 00 – 13. 00 a 14. 30 – 19. 00

Mimo uvedenou otevírací dobu doporučujeme ověřit přístupnost galerie na čísle 608 071 033.

Vstupné je zdarma.

PROJEKT PODPOŘILO STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC

Klíčová slova ČR-kultura-výtvarné

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.