Světový unikát – zdravotní kompresivní podkolenky, sportovní design. Seznamte se s ROYAL BAY Therapy

ROYAL BAY® Therapy biker

ROYAL BAY® Therapy biker

Společnost ARIES, a.s., výrobce zdravotních kompresivních punčoch, uvedla na trh novinku světového formátu. Jsou jí zdravotní kompresivní podkolenky ve sportovním designu ROYAL BAY® Therapy, tedy produkt pro sportovce, kteří mají křečové žíly či jiné potíže s žilní nedostatečností. Garantovaná komprese s normovanou sílou 2. kompresní třídy se v oblasti sportu objevuje vůbec poprvé.

„Naše sportovní značka ROYAL BAY® si na českém trhu vybudovala své výsostné postavení a nabízí sportovcům široké portfolio kompresních produktů rozmanitých provedení v různých úrovních komprese. Při setkáních a diskusích se sportovci jsme se stále více setkávali s poptávkou po produktu s tlakem odpovídajícím zdravotním kompresním punčochám, které jsou určeny pro pacienty s křečovými žilami,“ říká brand manager značky, Jan Kalkus a doplňuje: „Díky našim dlouholetým zkušenostem v oblasti zdravotní komprese, kterou máme se značkou Avicenum, bylo vyvinutí takového produktu poměrně rychlou záležitostí a jsme rádi, že již můžeme podkolenky ROYAL BAY® Therapy nabídnout pro bezpečné sportování všem atletům, které potíže s žilním systémem trápí.“

Zdravotní kompresivní produkty jsou součástí konzervativní léčby křečových žil a jiných žilních onemocnění. Jsou také prevencí otoků nohou či cestovních trombóz. Princip podpory žil pomocí punčochového zboží spočívá ve vytvoření určitého tlaku v oblasti kotníku, tento tlak se směrem k srdci postupně snižuje – proto hovoříme o odstupňované kompresi. Punčochy přidrží žilní stěny, a účinně tak zlepšují krevní oběh a podporují návrat krve k srdci.

Kompresivní punčochové produkty jsou na evropských trzích vyráběny dle přesně definované normy RAL, která identifikuje sílu tlaku v konkrétních bodech končetiny. Takové produkty se vyrábějí ze špičkových materiálů, na sofistikovaných strojích a podléhají dalšímu rozsáhlému testování a ověřování. Pro správnou funkčnost produktu je zásadní přesné změření končetiny ve dvou obvodových bodech (kotník a pod kolenem) a také délka končetiny. Správně zvolená velikost produktu garantuje správný efekt kompresní terapie.

„Tento princip ze zdravotnictví jsme jednoduše přenesli do našeho nového produktu, který splňuje tlak 2. kompresní třídy, tedy v oblasti kotníku 23-32 mmHg,“ říká David Šulc, ředitel výzkumu a vývoje společnosti ARIES. Prototyp prošel testováním na skupině sportovců rozmanitých úrovní a disciplín a po drobných technologických úpravách jsme uvedli sportovní podkolenky ROYAL BAY® Therapy na trh, a to v 6 velikostech a 2 barevných provedeních.

Produkt ROYAL BAY® Therapy mohou využívat i sportovci, kteří žádné potíže s dolními končetinami a žilním systémem netrápí. Mohou tak benefitovat z kvalitního zpracování podkolenky s neškrtícím lemem a neklouzavým vzorkem na chodidle. Zpevnění lýtka a ochrana Achillovy šlachy, která lýtkový sval upíná k patní kosti, stejně jako rychlejší distribuce kyslíku do svalu a zrychlení odplavování metabolitů a kyseliny mléčné mají vliv na ochranu a rychlejší regeneraci svalu při a po výkonu.

KONTAKT:

Podrobnější informace o produktu naleznete na: www.royalbay.eu

Pro detaily a další foto se obraťte na brand managera značky ROYAL BAY®, Jana Kalkuse na +420 603 304 034 nebo kalkus@aries.eu.

Klíčová slova ČR-zdraví-textil-obchod-sport-ARIES

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Sport
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.