Programátoři z Ackee dobývají německý trh, budou dělat aplikaci pro Bundestag

Nová aplikace pro Bundestag Ackee

Nová aplikace pro Bundestag Ackee

Josef Gattermayer spoluzakladatel Ackee a CEO německé pobočky Foto:Jan Hromádko Zakladatelé Ackee – zleva Josef Gattermayer, Dominik Veselý, Martin Půlpitel Foto: ©Tomáš Hercog

Česká společnost Ackee vyhrála tendr na novou mobilní aplikaci pro Německý spolkový sněm. Navrženým konceptem porazila konkurenci několika německých firem. Jedná se o velkolepý vstup českých vývojářů na německý trh.

V minulém roce otevřela společnost Ackee pobočku v Berlíně, aby nabídla lepší služby svým německým klientům. A nyní zažívá také díky svému berlínskému týmu opravdový úspěch - bude vyvíjet aplikaci pro Bundestag, německý ústavní orgán. Hlavní roli ve výběrovém řízení nehrála jen cena, ale nápad a kvalita navrženého konceptu. "Výhra je pro nás pocta, Bundestag je prestižní záležitost a otevře nám v Německu spoustu dalších možností," řekl Josef Gattermayer, spoluzakladatel Ackee a vedoucí německé pobočky.

Na konceptu od Ackee nadchlo porotu Bundestagu především grafické řešení a promyšlené UX. "Aplikace obsahuje opravdu hodně informací, a aby se uživatel neztratil v záplavě textu, bylo důležité zaměřit se na každý detail od typografie, přes ikony a rozložení až k systému barev. Chtěli jsme svěží a nadčasový design, který důstojně představí německý Bundestag v moderním světě aplikací," řekl hlavní designer Ackee Roman Gordienko.

To hlavní, co aplikace nabídne, je Livestream ze zasedání pléna. Dále v ní uživatelé naleznou informace o poslancích a výborech, aktuality či archiv článků týkajících se Bundestagu.

V současné době je stále dostupná původní aplikace Bundestagu z roku 2010 s více než 850 000 staženími, která ale již neodpovídá technickým požadavkům. "Vzhledem ke značným změnám uživatelského prostředí jsme navrhli kompletně novou aplikaci. Vyvíjet budeme nativně pro platformy iOS a Android," dodal Josef Gattermayer. Aplikace by měla být hotová během druhého kvartálu 2018.

Podklady k TZ:

https://drive.google.com/drive/folders/19oZaYd5oHF-X93i9qU-O5Aw6qQ3C3Ewv

O společnosti Ackee

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT. Za pět let se v mobilním vývoji posunula mezi přední technologické společnosti v ČR. Mezi referenční klienty patří T-Mobile, Škoda Auto, Tapito nebo unicornový startup Delivery Hero. Kromě vývoje mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů a oblastí Big Data. V roce 2017 otevřela pobočku v Berlíně. Více informací na https://www.ackee.cz a https://www.ackee.de.

Kontakt:

Petra Knýblová

petra.knyblova@ackee.cz

Klíčová slova ČR-Německo-počítače-parlament-trh-software-firmy-Ackee

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.