Společnost AGC v reakci na rostoucí poptávku po chemické separaci uvádí na trh novou značku „FORBLUE (TM)"

- Představení „FORBLUE (TM) řady S" -

Společnost AGC Asahi Glass (AGC), přední světový výrobce skla, chemikálií a funkčních materiálů, 6. listopadu oznámila, že uvedla na trh novou funkční značku „FORBLUE(TM)" k zajištění ekologických technologií společnosti AGC pro separaci chemických látek. Jako první krok začala společnost AGC 6. listopadu prodávat nové iontoměničové membrány fluorovaných sulfonových kyselin „FORBLUETM řady S". Série S sestávají z několika druhů membrán, které mají široký rozsah iontové výměnné kapacity a selektivity kationtů, což umožňuje jejich využití v různých elektrolýzních a elektrodialýzních aplikacích pro účely separace chemikálií. Se značkou FORBLUETM společnost AGC poskytne zákazníkům z celého světa unikátní řešení reagující na rostoucí potřebu separace různých chemikálií.

Společnost AGC společně se skupinou AGC Engineering Co., Ltd působí na trhu jako přední funkční výrobce membrán s dlouhotrvajícími výrobky, jako je FORBLUE(TM) (fluorovaná iontoměniová membrána pro výrobu louhu sodného / louhu draselného), SELEMIONTM (ionexová membrána na bázi uhlovodíků pro výrobu solí, rekuperaci kyselin, odsolování apod.) a sunsep (TM) (membránový modul na bázi dutých vláken).

Potřeba separačních technologií se zvyšuje na celém světě. Aplikace, jako například vodní elektrolýza a akumulátory, rostou spolu s trendem využívání obnovitelné energie a vodíku. S cílem přispět k tomuto současnému trendu AGC strategicky integruje stávající funkční membránové produkty zavedením nové značky „FORBLUE(TM)". Nová značka bude umístěna jako skupinová značka také pro všechny stávající značky společnosti. S uvedením nové značky AGC rozšíří svou produktovou řadu a také integruje zdroje výzkumu a vývoje, prodejní organizace a marketingové aktivity společností AGC a AGC Engineering.

Ve srovnání s konvenčními výrobky na trhu disponuje řada „S", první v nové sérii značky „FORBLUE (TM)", širším rozsahem iontové výměnné kapacity a selektivity kationtů, což zákazníkům umožňuje vybrat vhodné membrány podle jejich použití. Série S obsahuje také speciální vyztužené tkaniny, které usnadňují manipulaci, rozměrovou stabilitu a mechanickou pevnost membrán. Díky těmto vlastnostem mohou být použity pro širokou škálu aplikací elektrolýzy a elektrodialýzy pro různé chemické látky s vysokou účinností a stabilním provozem.

Více informací naleznete na webových stránkách společnosti AGC:

http://www.agc-chemicals.com/jp/en/fluorine/products/detail/index.html?pCode=JP-EN-F027

Využitím svých technologií a know-how získaného díky dlouholetým zkušenostem na trhu s funkčními membránami se skupina AGC zaváže k dalšímu poskytování funkčních řešení, která uspokojí rostoucí potřeby chemické separace pod novou značkou „FORBLUE(TM)".

FORBLUE (TM) Skupinová nabídka:

https://prw.kyodonews.jp/prwfile/release/M000303/201711017463/_prw_PI2fl_33naCHOR.png

FORBLUE (TM) Webové stránky skupiny:

http://www.agc-chemicals.com/jp/en/fluorine/products/forblue/

- FORBLUE (TM) řada S:

http://www.agc-chemicals.com/jp/en/fluorine/products/detail/index.html?pCode=JP-EN-F027

- FLEMION (TM):

http://www.agc-chemicals.com/jp/en/fluorine/products/detail/index.html?pCode=JP-EN-F020

- SELEMION (TM): http://www.agec.co.jp/selemion/index_en.htm

- sunsep (TM): http://www.agec.co.jp/e/en_index.htm

Charakteristika FORBLUE (TM) řady S

- Fluorovaná iontoměničová membrána na bázi polymerů sulfonové kyseliny

- Disponuje širokou škálou iontové výměnné kapacity (z obdobného rozsahu až + 37 % ve srovnání s konvenčními výrobky, v závislosti na třídě)

- Všechny komponenty se skládají z fluoropolymerů - vysoká odolnost vůči všem druhům chemikálií

- Speciální zesílená PTFE tkanina - vysoká mechanická pevnost a snadná manipulace

- 3 různé typy ionexových membrán - zákazníci si je mohou vybrat podle svých aplikací

KONTAKT: Yuki Kitano, korporátní komunikace a vztahy s investory, AGC Asahi Glass, tel: +81-3-3218-5603, e-mail: info-pr@agc.com

Klíčová slova Japonsko-chemie-průmysl-AGC Asahi Glass

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.