Do nové sezony s názvem AZ RESIDOMO Havířov a ruskou posilou

Finanční ředitel RESIDOMO Martin Ráž (druhý zleva) a prezident klubu AZ RESIDOMO Havířov Jaroslav Mrowiec.

Finanční ředitel RESIDOMO Martin Ráž (druhý zleva) a prezident klubu AZ RESIDOMO Havířov Jaroslav Mrowiec.

Finanční ředitel společnosti RESIDOMO Martin Ráž

Snaha o udržení vlastních odchovanců, posílení o kvalitní hráče se zkušenostmi z extraligy, v případě Rusa Postnikova dokonce z KHL a vstup nového generálního partnera klubu spojený s vyššími sportovními ambicemi. To jsou plány AZ RESIDOMO Havířov před nadcházející sezonou 2017/2018.

Havířovský hokejový klub přes léto spojil své síly se společností RESIDOMO, největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR, která se stala generálním partnerem klubu. "Partnerstvím s havířovským hokejem bychom chtěli přispět k výkonnostnímu vzestupu jak ligového týmu, tak i mládežnických družstev. Považujeme Havířov za perspektivní město a velmi zajímavou a hlavně dostupnou alternativu Ostravy pro bydlení. Havířovu chceme pomoci nejen s výchovou nových sportovních talentů, ale také dále podporovat rozvoj místní komunity například vznikem nového multifunkčního centra poskytujícího různé služby občanům města a okolí," uvedl finanční ředitel společnosti RESIDOMO Martin Ráž. Hokejový klub tak na následující tři sezony mění svůj název na AZ RESIDOMO Havířov. "Vstup takto silného partnera do havířovského hokeje je významným krokem v novodobé historii klubu. Těším se na oboustranně přínosnou spolupráci," dodal prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

Po sportovní stránce by se Havířov měl zařadit mezi týmy s ambicemi na play off. Pro nadcházející sezonu je jednoznačným cílem hokejistů postup do vyřazovací části soutěže. "Po loňském nepodařeném ročníku jsme udělali maximum pro to, abychom letos předváděli lepší výkony a ve vyřazovací části se dostali co nejdále," netají cíle klubu prezident Mrowiec.

Havířovu se podařilo v kádru udržet řadu odchovanců, navíc i notně posiloval. Obranné řady rozšířili ruský bek Viktor Postnikov, který odehrál téměř sto utkání v prestižní KHL, a Tomáš Drtil. Do útoku přivedlo vedení klubu například odchovance Marka Sikoru, Jiřího Fronka nebo Petra Beránka. Podařilo se také prodloužit hostování Petra Kanka či Marka Kaluse, další hráči mají vyjednány střídavé starty z extraligových týmů, takže konkurence bude na všech postech.

Změny po pěti letech doznala také hokejová hala, která nově nese název Gascontrol Aréna. Havířovský klub si zakládá na vztahu s fanoušky, pro které již letos připravil představování dresů pro novou sezonu. Další akce pro příznivce AZ RESIDOMO Havířov budou následovat. Již během prvního domácího utkání proti Českým Budějovicím, které se odehraje v sobotu 16. září, bude před zimním stadionem připraven doprovodný program. Stejně jako loni se klub i letos pokusí vyprodat Gascontrol Arénu alespoň jednou za sezonu.

"Nový soutěžní ročník začíná za pár dnů. Přeji nám všem, aby ten letošní byl úspěšný a aby ligový tým šířil dobré jméno Havířova a naší společnosti i mimo hranice regionu. Věřím, že si s havířovským hokejem společně užijeme mnoho krásných sportovních okamžiků," uzavřel Martin Ráž.

Kontakty:

AZ RESIDOMO Havířov: Martin Kučera, marketing@hc-havirov.cz, 778 527 033

RESIDOMO: Kateřina Piechowicz, katerina.piechowicz@residomo.cz, 777 061 117

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova Sport-hokej-firmy-AZ RESIDOMO Havířov

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.