Aplis Solutions se stal partnerem FlashGrid pro databázové infrastruktury vysoké dostupnosti ve střední Evropě

Firmy v České republice mohou nově získat vyšší výkon z firemních databází a garantovanou vysokou dostupnost při využití komoditní infrastruktury jak lokálně, tak v cloudu a významně tak uspořit IT náklady díky softwarově definované infrastruktuře FlashGrid.

FlashGrid and Aplis oznámili partnerství, díky kterému mohou nově firmy v České republice využívat výhody technologie FlashGrid určené pro tzv. databáze s vysokou dostupností (high-availability database). Technologie FlashGrid je určena zejména firemní klientele využívající mission-critical databázové clustery v komoditní infrastruktuře, lokálně nebo ve veřejném cloudu.

Pro lokální instalace umožňuje architektura založená na FlashGrid využití plného výkonového potenciálu NVMe SSD disků hyperkonvergovaných s databázovými nody. Úložný výkon měřený na úrovni databáze dosáhl 29GB/s a 2.5 milionů IOPS v CALIBRATE_IO testu.

Pro firemní klientelu, která strategicky řeší digitální transformaci a provozuje klíčové firemní databáze v prostředí veřejného cloudu, umožňuje řešení FlashGrid pokročilý networking a sdílení úložných kapacit potřebných pro high-availability databázové clustery jako je Oracle RAC. Toto řešení je dostupné pro všechny velké veřejné IaaS cloudy včetně AWS a Azure. Jednoduchý FleshGrid Cloud provisioning umožňuje začít využívat FleshGrid u vysoce dostupného Oracle RAC databázového clusteru v cloudu na pár kliknutí myši.

Společnost Aplis má dlouholeté zkušenosti s řešeními a technologiemi Oracle, velmi dobrou znalost trhu a bude vytvářet návrhy řešení, jejich nasazení, integraci a lokální zákaznickou podporu. Na míru zákazníkům využívajícím databáze Oracle je Aplis připraven připravit konkrétní proofs of concept.

"Společnost FlashGrid vyvinula spolehlivou architekturu založenou na softwaru, která využívá komoditní hardwarové komponenty nebo cloudové zdroje pro vytváření HA databází pro podnikové účely s jedinečnou kombinací výkonu a nákladů. Jsme rádi, že našim zákazníkům poskytneme řešení založená na technologii Oracle RAC, složená ze široké palety služeb od počátečního posouzení až po dlouhodobou podporu," uvedl generální ředitel Aplis Petar Stanchev.

"V Aplisu jsme našli dokonalého partnera pro implementaci a podporu řešení FlashGrid v České republice. Naší strategií je oslovit kvalifikované regionální partnery, aby přinesli špičkové poradenské a implementační zkušenosti firemním zákazníkům po celém světě. Jsme rádi, že spojujeme své síly s firmou Aplis a že můžeme společně poskytovat vysoce dostupné databázové infrastruktury založené na komoditních zdrojích, ať už se jedná veřejný cloud nebo vlastní hyperkonvergovanou databázovou infrastrukturu," řekl Alex Miroshnichenko, generální ředitel FlashGrid.

O FlashGrid

FlashGrid Inc. je softwarová společnost se sídlem v Sunnyvale, Kalifornie. Softwarový nástroj FlashGrid umožňuje firmám provozovat kritické databáze na komoditní počítačové, úložné a síťové infrastruktuře podle vlastního výběru - v datovém centru nebo ve veřejném cloudu.

www.flashgrid.io

https://www.linkedin.com/company/flashgrid

https://twitter.com/FlashGrid_SW

@FlashGrid_SW

O společnosti Aplis

Aplis je česká softwarová společnost zabývající se vývojem a poradenstvím v oblasti softwaru, která vice než 20 let dodává řešení pro firmy a veřejné instituce. Poskytuje vlastní softwarovou platformu pro řízení obchodních procesů APLISO. Tak Aplis pomáhá svým klientům dosahovat vyšší produktivity, integrovat firemní IT systémy a řídit a využívat cenná data společnosti. Rozsah služeb souvisejících s infrastrukturou zahrnuje konzultace, návrh a optimalizaci infrastruktury, podporu instalace a implementace, zabezpečení a zálohování, monitorování a podporu a v neposlední řadě i vzdálenou správu databází Oracle.

Kontakty:

Aplis Solutions s.r.o.

Podbabská 1112/13, 166 24 Praha 6

e-mail: flashgrid@aplis.cz

www.aplis.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-počítače-firmy-Aplis Solutions

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.