Zpráva k tiskové konferenci turnaje GENERALI CEE Cup 20. července 2017

Mezinárodní fotbalový turnaj hráčů do devatenácti let GENERALI CEE Cup letos odehraje v Praze svůj sedmý ročník. Turnaj, který nemá v této věkové kategorii ve střední a východní Evropě obdoby, začal 20. července. Potká se na něm 12 týmů z celého světa, které se utkají ve čtyřech skupinách na čtyřech pražských stadionech. Na dodržování pravidel bude dohlížet deset zkušených rozhodčích z Německa, Maďarska a Slovenska. Slavnostním vyvrcholením bude finále 26. července na stadionu Bohemians 1905 ve vršovickém Ďolíčku.

Český fotbal budou reprezentovat pražská Sparta obhajující titul z loňského ročníku a Slavia Praha. V boji o celkové vítězství jim bude konkurovat trojice anglických týmů Leicester, Everton a Burnley. Tradičně silní budou i zástupci balkánské školy ze Sarajeva a makedonského Pandeva. Slovenský fotbal bude reprezentovat Nitra, Maďary dvojnásobný vítěz z Györu. Nově se na turnaji představí rumunský tým Academia De Fotbal Sport Team a největší turecká fotbalová akademie Altinordu z Izmiru. Nejdelší cestu na turnaj urazí kanadský tým z Ontaria Prostars.

I letos převzal záštitu nad turnajem trenér české reprezentace do 19 let Jan Suchopárek. "Pro mě je turnaj vítanou konfrontací českých fotbalistů s mezinárodními týmy. Mám potom větší přehled, kteří z nich mají výkonnost na reprezentační úrovni," říká kouč českého výběru, který se na nedávném EURO probojoval do semifinále. Úroveň turnaje GENERALI CEE Cup považuje za vysokou. "Ne náhodou se o turnaji mluví jako o přehlídce světových talentů. Mně osobně se líbí, že kromě některých mimořádných hráčů můžete sledovat i různé herní styly," doplňuje.

Letošní ročník stejně jako ty předchozí hostí Praha. "GENERALI CEE Cup se už stal neodmyslitelnou součástí pražského i českého sportovního dění. Znovu se můžeme těšit na skvělé výkony mladých hráčů, kteří se možná brzy stanou hvězdami světového fotbalu," uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek. Z hlavního města se tak na týden stává centrum sportovního dění ve střední a východní Evropě.

Velké finále 26. července v Ďolíčku bude patřit hlavně dětem. V 15:00 začne Living Solution Football Kids Day, který nejmenším přinese fotbalovou školku, umělecká vystoupení a také odměny za jejich účast. Výtěžek ze vstupného na finále půjde jako v předchozích letech na programy UNICEF. Vybrané peníze jsou určeny na projekt dobytčích bank, který konkrétně pomáhá podvyživeným dětem ve Rwandě. Čím větší částka, tím více koz a prasátek bude možné pořídit," vysvětluje letošní účel pomoci výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Prestižní turnaj letos popáté podpoří pojišťovna Generali. "Sport vnímáme jako jeden ze způsobů zdravého životního stylu, navíc fotbal jako kolektivní hra má dar bořit hranice a naopak spojovat. To a také principy fair play jsou nám sympatické," říká tiskový mluvčí Generali Jan Marek.

Více informací o GENERALI CEE Cup 2017 získáte na internetových stránkách turnaje www.ceecup.org, na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram.

E-mail: media@ceecup.org

Klíčová slova Sport-fotbal-devatenáctka-Active Times

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.