Aukce umění a starožitností v aukčním domě Zezula

Sedící dívka v kroji od Joži Uprky

Sedící dívka v kroji od Joži Uprky

Startoviště balónů od Kamila Lhotáka Pohled na Brno z poloviny 19. století, který pravděpodobně vytvořil brněnský rodák a nejznámější malíř brněnských vedut, Franz Richter.

Ve dnech od 1. do 7. dubna probíhá v prostorách Aukčního domu Zezula předaukční výstava. K vidění budou předměty z aukce, která se uskuteční tamtéž v sobotu 8. dubna od 10 hodin. Na takto omezený čas před vydražením zde bývají ke zhlédnutí často velmi zajímavá díla, jež posléze skončí v soukromých sbírkách a už je mnohdy není možné znovu spatřit. Milovníci umění si mohou prohlédnout grafiky nejrůznějších žánrů, obrazy, počínaje starými mistry, až k domácí moderní či současné malbě, užité umění, šperky či historické zbraně a mnoho dalšího.

Mezi vybrané položky patří např. malba galerijní kvality brněnského rodáka Bohumíra Matala Deštníkář z roku 1946, Startoviště balónů z téhož roku od Matalova kolegy ze skupiny 42, Kamila Lhotáka či Sedící dívka v kroji od Joži Uprky. V nabídce se nachází také několik položek, které potěší brněnské patrioty. Jedná se zejména o tři výjimečné pohledy na Brno z poloviny 19. století, které pravděpodobně vytvořil brněnský rodák a nejznámější malíř brněnských vedut, Franz Richter. Raritou je také obraz z poloviny 17. století od Davida II Tenierse zobrazující výjev z alchymistické dílny, jehož varianta se nachází v Museo del Prado v Madridu. Za pozornost rozhodně stojí skvosty domácího šperku, které představuje např. brož od Antona Cepky či závěs od Jiřího Drlíka. V aukci bude k mání také větší kolekce stříbrných a zlatých mincí.

Vyvolávací ceny se pohybují od 400 korun do 380 tisíc.

Kontakt: http://www.papilio.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-výtvarné-aukce-Aukční dům Zezula

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Obchod, marketing
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.