Liposukce: hubnutí moderní doby?

Liposukcí je možné odsát přebytečný tuk a dodat sebevědomí

Liposukcí je možné odsát přebytečný tuk a dodat sebevědomí

Liposukci předchází konzultace s lékařem Pšt!

Jde liposukcí zhubnout? Existuje neinvazivní liposukce? Na nejčastější mýty a fakta o liposukci jsme se zeptali na klinice Asklepion.

Můžu jít na liposukci v létě?

Liposukci lze provádět během celého roku. Výsledný efekt liposukce se projeví až přibližně za 3 měsíce po operaci, proto nenechávejte výkon na poslední chvíli například před dovolenou. Pamatujte také na to, že přibližně 6 týdnů po operaci je třeba nosit elastické prádlo, což může být v létě nepříjemné kvůli vysokým teplotám. V zimně ho také lépe schováte pod oblečení.

Je liposukce hubnutí?

Každý dobrý plastický chirurg vám řekne, že liposukce není hubnutí. Je to operace, pomocí které lze „domodelovat“ či tvarovat postavu. Nejvhodnější je v těch partiích, kde se vám tukové polštáře nedaří zlikvidovat ani cvičením, ani dietou. Větší tukové zásoby bývají zpravidla na břiše, bocích a stehnech. Pokud je jinak postava souměrná a silnější tukovou vrstvu máte právě pouze v těchto oblastech, jste ideální kandidát na liposukci a výsledek bude vynikající. Není ale pravda, že pomocí liposukce lze celkově zhubnout několik či dokonce desítky kilogramů.

Liposukce je určená pouze ženám?

Vůbec není pravda, že je liposukce vhodná pouze pro ženy. Naopak, mezi muži se těší stále větší oblibě, protože i oni mají své problémové partie.

Vypíná liposukce kůži?

V současnosti je na trhu jediný typ liposukce, který kromě toho, že odsaje tuk, dokáže působením radiofrekvence také vyhladit a vypnout kůži nad odsávanou oblastí. Radiofrekvenční liposukce BodyTite je 2x účinnější než běžná liposukce. Nezanechává povolenou kůži, nerovnosti a dokonce si poradí i s celulitidou. Liposukci je možné v oblasti břicha doplnit abdominoplastikou, pokud je kůže v oblasti břicha hodně povislá a povolená.

Čím více odsátého tuku, tím lepší výsledek liposukce?

To v žádném případě neplatí. Odsátí většího množství tuku může naopak vést k vážným komplikacím v důsledku ztráty tělesných tekutin či krve. Za bezpečnou hranici se většinou udává 2,5-3 litry. Před operací nelze přesně určit množství odsátého tuku, ale výkon lze samozřejmě provést i opakovaně. Výsledek naopak závisí na pečlivosti chirurga a použité technologii liposukce. Jak jsme již zmínili výše, liposukce BodyTite asistovaná radiofrekvencí bude mít vždycky lepší výsledek než obyčejná liposukce, která pouze odsaje přebytečný tuk.

Znáte Asklepion?

Síť center Asklepion je již od roku 1996 lídrem estetické medicíny v ČR. Poskytuje služby v oborech stomatologie, dermatologie, plastická a cévní chirurgie, ORL, fyzioterapie, kosmetika ad.

Pokud hledáte špičkového dermatologa, najdete ho právě v Asklepionu. Mezi nejčastější ošetření patří vyhlazení vrásek, omlazení pleti laserem, epilace nebo třeba trvalé odstranění pocení.

Plastická chirurgie kliniky Asklepion to je tým světově vyhledávaných chirurgů a akreditovaná pooperační péče. Oddělení cévní chirurgie se zaměřuje na léčbu křečových žil nejšetrnějšími metodami.

Lepšího partnera pro zdraví a krásu si v Česku vybrat nemůžete.

Klíčová slova ČR-zdraví-kondice-trendy-život

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.