Konference SMART CITY EXPO 2016, plná praktických ukázek

Jedinečná konference SMART CITY EXPO 2016, která se uskuteční 6. prosince 2016 v novém kongresovém centru PVA Praha Letňany, nabídne ve svém programu i praktické ukázky chytrých řešení pro města a obce.

Společnosti Siemens a Atos společně s městskou částí Praha 3 představí v předvečer konference i přímo na ní systém chytrého parkování. "Parkování v Praze je obrovský problém. A proto přicházíme s projektem tzv. parkovacích systémů, využívajících různých senzorik a čidel, které snímají parkování. Rozeznávají tak volná místa nebo vám dokonce umožní rezervovat si samotné místo. Pilotním projektem se stane Havlíčkovo náměstí v Praze 3," vysvětluje místostarosta Alexander Bellu (ODS).

Společnost O2 IT Services se zase pochlubí zkušenostmi ze svozu odpadu v Kolíně, opět s praktickou a živou ukázkou. Odpadové hospodářství a vytváření vhodných podmínek pro třídění odpadů je totiž pro většinu měst a obcí náročnou činností. "Chytré" řešení odpadového hospodářství nemusí být složité. "Zveme vás na živou ukázku, jak lze jednoduše monitorovat hladinu odpadů v kontejnerech, optimalizovat sběrnou síť města a díky online informacím motivovat občany ke třídění odpadu," vysvětluje Petr Žákovec, zástupce partnera konference O2 IT Services.

Virtuální model chytrého města představí prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr. h. c., děkan dopravní fakulty ČVUT.

Pořadateli konference Smart City EXPO jsou společnosti Amden a Gatum Advisory. "Na jedné straně jsou města a obce, hledající chytrá řešení, na druhé pak firmy, které tyto technologie vyvíjejí. Našim cílem je spojit, nejlépe na jednom místě," vysvětluje ředitelka pořádající agentury Amden Petra Elmerová.

Více informací o akci, na kterou už jsou nyní přihlášeny více než dvě desítky firem, najdete na www.smartcityexpo.cz.

Záštitu nad konferencí přijali:

- Mgr. Adriana Krnáčová, MBA, primátorka hlavního města Prahy

- Prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, Dr. h. c., děkan Dopravní fakulty ČVUT

- Mgr. František Lukl, MPA, předseda Svazu měst a obcí ČR

- Zdeněk Zajíček, prezident ICT UNIE z.s.

- JUDr. Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií

- Hospodářská komora České republiky

- Solární asociace

O pořadatelích

AMDEN

AMDEN je marketingová agentura, která se specializuje na komplexní podporu v oblasti marketingové komunikace svých klientů, on-line marketing, event marketing, podporu prodeje, motivační nebo věrnostní programy a produkci.

Pečuje o klienty smysluplným propojováním aktivit na míru, zaměřených na podlinkovou i nadlinkovou reklamu.

Více na www.amden.cz.

GATUM ADVISORY

Gatum Advisory je poradenská firma, která spojuje profesionály, řešení a koncepce z oblasti manažerského poradenství, digitálního světa, akademického prostředí a veřejné správy. Prostřednictvím vizí jako je Smart City, egovernment, průmysl 4.0 a dalších chceme pomoci čelit výzvám a proměně společnosti v 21. století. Nabízí tvorbu analýz, zapojení předních odborníků ze všech oblastí a moderaci při zavádění strategických a dlouhodobých řešení.

ikona Program konference SMART CITY EXPO 2016

Více informací poskytne

Ruben Vančo, PR a Média

E-mail: ruben.vanco@smartcityexpo.cz

Telefon: +420 737 282 975

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-správa-automobilová-odpady-počítače-komunikace-služby-firmy-obce-Praha

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch
Politika, veřejná správa a soudy
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.