Realitní projekt roku 2015 otevřen a posvěcen knězem

Ojedinělý designérský počin, pyšně se tyčící nad Barrandovským mostem, který navrhovala ikona českého designu, proslulá architekta Eva Jiřičná, už brzy přivítá své obyvatele. Slavnostní otevření první etapy proběhlo v úterý 25. října a nenechal si jej ujít ani známý římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik.

„Každý projekt je pro mě výzva, a tenhle nebyl jiný," přiznala pozvaným hostům a novinářům sama Eva Jiřičná, která speciálně kvůli této akci dorazila až z Londýna. „Jsem velmi ráda, že jsem byla přizvána k tomuto nevšednímu projektu na tak krásném místě,” dodala při zahájení tiskové konference.

Designový skvost nad Prahou

Od 14. května loňského roku, kdy byl položen základní kámen tohoto pozoruhodného stavitelského počinu, se událo mnohé. Dnes na stejném místě stojí opravdové designérské dílo hodné obdivu, elegantní fasádou počínaje přes ohýbané skleněné tabule lemující kruhovité lodžie až po samotné interiéry chlubící se nejkvalitnějšími standardy, které současný trh nabízí.

“Z výsledku spolupráce jsme nadšeni. Jsme rádi, že celkové řešení dává našemu projektu punc originality a jedinečnosti," přiblížil spolupráci Ing. Bronislav Cienciala, MBA, jednatel Sky Barrandov, který si slavnostní otevření rovněž nemohl nechat ujít. Večerem provázel vtipem oplývající televizní moderátor a hlasatel Alexander Hemala. O výtečné pokrmy se postarala přední cateringová společnost Zátiší Catering, která proslula svým mottem: Jsme profesionálové, kteří umí splnit tajné sny a přání. A svých slov i dostála, neboť excelentním způsobem podráždila chuťové pohárky všech přítomných. Pozvání na slavnostní otevření přijal i římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, který všechny ohromil svou úvodní řečí a v zápětí budovu vysvětil. Večer ve velkém stylu zakončil velkolepý ohňostroj za doprovodu přenádherných filmových skladeb, u kterého se všem přítomným doslova tajil dech.

V čem je projekt výjimečný

O tom, že jde o ojedinělou stavbu, svědčí prestižní ocenění Realitní projekt roku 2015, udělené nejen architekty, ale i odbornou porotou, kterým se projekt právem pyšní. Co vás na domě na první pohled zaujme, je čistá a elegantní linie balkonů, na něž se z bytových jednotek vchází francouzskými okny a které svým návštěvníkům, a v nedaleké budoucnosti i novým obyvatelům, nabídnou okouzlující panoramatický výhled na Prahu i přilehlé okolí. Bytový projekt je navržen jako mimořádně úsporný a může se tak pyšnit energetickým štítkem ve třídě A. Vzorový byt, kde se akce uskutečnila, vybavilo interiérové centrum Decoland.

Nyní se již staví druhá etapa a její dokončení je plánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2017. V ní si zájemci o bydlení na pražském Barrandově budou moci vybírat ze 49 bytů.

Více o projektu na www.skybarrandov.cz.

Klíčová slova ČR-reality-byty-stavby

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.