Společnost Altran kupuje firmu SWELL, předního poskytovatele konstrukčních služeb pro automobilový průmysl v Německu, východní a severní Evropě

• Akvizice firmy SWELL je v souladu s plánem skupiny zcela přebudovat kapacitu a možnosti společnosti v Německu.

• SWELL posílí další zastoupení společnosti Altran u předních výrobců originálního příslušenství v Německu a má potenciál stát se novou součástí sítě Industrialized GlobalShore® společnosti Altran, která využívá výhod blízkých lokalit či sousedících zemí (tzv. nearshoring).

• Schopnosti firmy v oblasti konstruktérství, vývoje, testování a přípravy prototypů umožní skupině nabízet kompletní služby v sektoru automobilového průmyslu.

Společnost Altran dnes oznámila, že koupila firmu SWELL, předního poskytovatele konstruktérských, vývojových a testovacích služeb pro automobilový průmysl se sídlem v České republice. Tyto klíčové schopnosti, které doplňují bohaté zkušenosti s přípravou prototypů a vědomosti v oblasti počítačového inženýrství, se stanou součástí nabídky skeletů automobilů (tzv. Body-In-White) společnosti Altran.

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130408/607421 )

SWELL poskytuje své služby zástupcům evropského automobilového průmyslu, má prestižní klienty v Německu a dlouhodobé vztahy s nejdůležitějšími výrobci originálního příslušenství. Mezi její zákazníky patří Škoda Auto, Robert Bosch, Continental, Magna a Honeywell.

Společnost SWELL má ředitelství, konstrukční kanceláře, dílny pro výrobu prototypů a testovací zařízení v České republice. V posledních letech zaznamenala silný rozvoj a v současné době zaměstnává zhruba 160 lidí.

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Altran Group Dominique Cerutti uvedl: "V našem strategickém plánu společnosti do roku 2020 považujeme Německo za prioritní trh. Díky akvizici firmy SWELL a společnosti BENTELER Engineering, kterou jsme zveřejnili začátkem měsíce, jsme přebudovali naše možnosti v tomto regionu. SWELL má potenciál stát se součástí naší sítě Industrialized GlobalShore® jako platforma využívající výhod blízkých lokalit či sousedících zemí, odlišná od ostatních poskytovaných služeb klientům z celého světa, neboť bude nabízet kompletní vozidla."

Společnost SWELL byla založena v roce 1993 a jejím majitelem byl Private Equity Fond II společnosti Genesis. Očekává se, že transakce bude dokončena v letošním roce po splnění příslušných zákonných podmínek.

Právní a finanční informace:

Poradci společnosti Altran:

- Právní a právní Due Diligence: Novalia

- Finanční a daňová Due Diligence: Mazars

Poradci společnosti SWELL :

- Finance: EY

O společnosti Altran

Jako světová jednička v oblasti konstrukčních služeb a výzkumu a vývoje nabízí společnost svým klientům nový způsob modernizace tím, že vyvíjí produkty a služby budoucnosti. Společnost Altran pracuje bok po boku se svými zákazníky ve všech článcích řetězce svých projektů od koncepce po industrializaci. Již více než třicet let poskytuje společnost své odborné znalosti předním firmám v oblasti letectví, automobilového průmyslu, obrany, energetiky, financí, biologických věd, železniční dopravy a telekomunikací, mimo jiné. V roce 2015 činily tržby společnosti Altran 1 945 miliard EUR. Společnost zaměstnává více než 27 000 lidí a má zastoupení ve více než 20 zemích.

http://www.altran.com

Všechny zprávy o společnosti Altran si můžete přečíst v tiskovém centru

O společnosti SWELL

Společnost Swell, s. r. o., byla založena v roce 1993 a stala se úspěšnou na poli poskytovatelů služeb v oblasti výzkumu a vývoje pro automobilový průmysl v České republice. Současný záběr společnosti zahrnuje konstrukční činnosti, CAD/CAE výpočty a numerické simulace, vývoj a speciální zkoušky komponentů, prototypy karosářských struktur a produkční lisovací nástroje. Společnost je uznávaným partnerem evropských výrobců automobilů a jejich dodavatelů v oblasti výzkumu a vývoje. S rozrůstajícím se týmem více než 160 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců nabízí služby stabilní základně více než stovky klientů v 15 zemích. Mezi jejími zákazníky jsou přední automobilové značky jako například Škoda Auto, Magna, Hella, Continental, Bosch, Honeywell a Iveco.

Další informace naleznete na internetové adrese http://www.swell.cz

Sledujte nás na síti Twitter:

@Altran #Altran2020

Zdroj: Altran

Kontakty Altran Group:

Albin Jacquemont, výkonný viceprezident a finanční ředitel, Tel: +33 (0)1 46 41 71 89, Email : comfi@altran.com

Marine Boulotová, viceprezidentka skupiny pro komunikaci, Tel: +33 (0)1 46 41 71 73, Email : marine.boulot@altran.com

Kontakt pro tisk Shan, Candice Baudet Depierreová, hlavní poradkyně, Tel : +33 (0)1 44 50 51 71, Email : candice.baudetdepierre@shan.fr

Anne Vernoisová, partner, Tel : +33 (0)1 44 50 51 75, Email : anne.vernois@shan.fr

Klíčová slova Francie-ČR-automoto-stroje-Altran

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.