eKurýr.cz - nová progresivní služba na českém Internetu

Česká společnost Czech Courier s.r.o. oficiálně představila na veletrhu Invex internetové veřejnosti zcela nový způsob objednávky kurýrních a spedičních služeb. Systém, který umožňuje registrovaným uživatelům přímé objednávky přepravy dokumentů a zásilek v Praze i po celé České republice, přichází se zcela novým přístupem k zákazníkovi, který je on-line obsloužen čistě elektronicky na stránkách svého prohlížeče a současně dostává elektronickou poštou potvrzení o přijetí objednávky a doručení zásilky. Stránky umožňují klientům přímo zadávat požadavky na přepravu s propočítáním přesné vzdálenosti a ceny mezi zvolenými adresami, a to včetně nastavení uživatelského profilu.

"Chtěli jsme přinést na český trh službu oslovující nejen kvalitou, kterou považujeme za samozřejmost ve vztahu ke klientovi, ale především službu, která bude řešit logistické a přepravní požadavky internetových obchodů. Víme totiž, že jedním z klíčových faktorů úspěšnosti e-shopů je právě dobře fungující logistika. Proto jsme připravili unikátní elektronický systém odbavení zakázek, který vychází ze znalosti potřeb našich klientů a šetří jejich čas a vynakládané finanční prostředky," uvedl Pavel Foltýn, marketingový ředitel firmy Czech Courier s.r.o.

Systém se neomezuje pouze na přepravní služby, ale umožňuje klientům přímou objednávku dalších služeb, kterými jsou například objednávka a rozvážka pizzy a dalších italských pokrmů, zpracování fotografií, objednávka mobilních telefonů s doručením zdarma do 120 minut (platí pro Prahu) a objednávka a doručení letenek. Tyto služby budou v blízké době rozšířeny o další komodity. Samozřejmostí je doprava až na místo, které si klient při objednávce sám určí, a to včetně možnosti specifikovat i čas doručení.

Systém byl navržen a zpracován ve spolupráci s firmou Fractal s.r.o., která je leaderem elektronického trhu v oblasti B2C operací. "Velice si vážíme, že jsme našli partnera, který se rozhodl investovat nemalé prostředky do internetového objednávkového systému v oblasti služeb - do nejrychleji rostoucího sektoru internetového podnikání - a jsme potěšeni, že si pro spolupráci vybral právě nás," oznámil ing. Jiří Berger z firmy Fractal s.r.o. při slavnostním spuštění systému.

Systém obsloužil na adrese http://www.ekuryr.cz ve zkušebním provozu již stovky zákazníků a odbavil téměř tisíc zásilek. Zvolená technologie Windows NT a SQL 7.0 je však již nyní připravena zpracovat několikanásobně větší množství zásilek, které se očekává již v nejbližších týdnech.

O systému

První myšlenky na vytvoření systému eKuryr.cz byly nastíněny již před několika měsíci. Přesunutí systému do vývojové fáze proběhlo v červnu letošního roku a od konce srpna je systém provozován ve zkušebním provozu. Systém je koncipován na základě znalosti způsobu objednávání přepravních služeb a jeho cílem je vybudovat efektivní on-line přepravní systém s důrazem na služby s přidanou hodnotou.

O firmě Czech Courier

Společnost Czech Courier s.r.o. byla založena odborníky v oblasti vnitrostátní a mezinárodní přepravy a v oblasti informačních technologií roku 1999. Ve velice krátké době získala společnost několik významných zakázek, z nichž lze jmenovat například logistické zajištění distribuce letenek pro server Extrem.cz, největší český internetový portál, který se zabývá prodejem letenek. Svým novým produktem eKurýr se společnost Czech Courier s.r.o. stává průkopníkem využívání Internetu jako nové obchodní platformy v oblasti nabídky kurýrních služeb. V současné době je aplikace eKuryr.cz jedinou kurýrní službou v Evropě, která nabízí všem uživatelům Internetu on-line objednávku přepravy, výpočet ceny včetně aplikace zákaznických slev, platbu, sledování zásilky a potvrzení o jejím doručení na e-mail nebo mobilní telefon, nastavení uživatelského profilu a možnost objednávky doplňkových služeb. Vše v duchu naší filozofie: "stačí jen kliknout"

Další informace:

Pavel Foltýn

Czech Courier s.r.o.

Michelská 12a

145 00 Praha 4

Česká Republika

+420 2 4401 3250

+420 2 6122 6755

info@ekuryr.cz

Klíčová slova PROTEXT-Internet-eKurýr.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.