AKCE CIHLA začne pouličním happeningem

Patroni AKCE CIHLA Simona Stašová a Jaroslav Svěcený

Patroni AKCE CIHLA Simona Stašová a Jaroslav Svěcený

Svačina na Slapech Chráněné bydlení Fara v obci Slapy DOBROTY S PŘÍBĚHEM Davle 2014

Celostátní benefiční sbírka AKCE CIHLA bude od devětadvacátého dubna už po sedmnácté lákat v ulicích šestnácti měst ke koupi speciálních benefičních cihel. Ty symbolizují tradiční účel sbírky, kterým je podpora převážně stavebních projektů určených ke zlepšení života lidí s mentálním postižením.

Letošní sbírku odstartuje v pátek devětadvacátého dubna ve tři hodiny průvod masek, který vyrazí od pražského Obecního domu a bude směřovat k cihlovému stánku v ulici Na příkopě. Speciální hosté jsou:

Simona Stašová a Jaroslav Svěcený, Tam Tam Batucada, tanečníci ze skupin Ulice dětem, IN Dance a IRIS. Celý happening zakončí svým vystoupením zpěvačka Peťka K. Po slavnostním zahájení se sbírka rozšíří do dalších patnácti měst, přičemž nejdéle bude fungovat opět v Praze, a to až do konce září.

Patronka AKCE CIHLA herečka Simona Stašová vysvětluje, proč již jedenáct let podporuje právě tuto sbírku: „Mezi klienty chráněného bydlení Slapy mám už i kamarády, přičemž můj život je díky této zkušenosti bohatší. Jsem přesvědčená, že pokud je v našich silách někomu pomoci a skutečně pomůžeme, budeme mít dobrý pocit z vlastního života." Za peníze získané z pražské sbírky opraví pořadatelé kampaně ze společnosti Portus Praha střechu chráněného bydlení Fara.

Podrobné informace o umístění stánků, doprovodném programu a podporovaných projektech najdete na www.akcecihla.cz

Kontakt:

Gabriela Štěpánková

PR manažerka Akce Cihla

tel.: 773 920 997

e-mail: gabriela@processspress.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zábava-menšiny-stavby-zdraví-handicapovaní-charita-Akce Cihla

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Stavebnictví, bydlení a reality
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.