Internet vládne světu - AirJobs

Tak jako ve všech oblastech dnešního života, i svět práce zcela ovládl internet. Málokdo už dnes hledá práci pročítáním inzerátů v tištěných novinách nebo sleduje vývěsky ve výlohách či na nástěnkách firem a pracovních úřadů. Lide dnes práci hledají především na internetu. Nejde však zdaleka jen o pročítání pracovních nabídek. Internet nabízí mnohem širší možnosti, které lze využít, pokud hledám práci.

Existují různé portály, kde můžete sledovat nejen aktuální nabídku zaměstnání, ale i rady, jak a kde hledat práci, jak správně napsat životopis nebo jak má vypadat motivační dopis, aby potencionálního zaměstnavatele opravdu zaujal. Řada jich nabízí i právní poradenství a vzory smluv (od pracovní smlouvy až po výpověď ze zaměstnání) či návody, jak se připravit na pohovor, na co se vás budou ptát a na co se máte ptát vy, jak se obléci a jak se chovat a co v žádném případě nedělat. Na internetu se lze účastnit online kurzů, které vám pomohou být úspěšní při žádosti o zaměstnání. Na internetu si zjistíte užitečné informace o konkrétních společnostech před pohovorem, ať už jde o jejich předmět podnikání, historii, management, filozofii či hospodářské výsledky, jakož i samotnou aktuální nabídku volných pracovních míst. Na internetu řada lidí sdílí zkušenosti a doporučení při hledání práce s přáteli na sociálních sítích. Existují i specializované sociální sítě, kde můžete vyhledávat a navazovat zejména pracovní kontakty, a tím rovněž zvýšit své šance na zajímavé nabídky zaměstnání během kariérního vývoje. Na internetu se rovněž můžete zaregistrovat do různých databází a dostávat nabídky práce na svůj email. Na pracovních portálech se můžete dozvědět, u kterých firem lidé práci hledají nejčastěji, porovnávat platy nebo komunikovat online s personalisty firem. A nakonec internet sám se může stát vaším pracovním prostředím.

Zkrátka internet vládne světu. Pokud hledám práci a chci být in, musím být především online.

Kontakt:

Personal ONE s.r.o.

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3, 130 00

Tel.: 230 230 230 | 800 725 725

www.airjobs.cz

e-mail: info@airjobs.cz

Klíčová slova ČR-internet-práce-zaměstnanost-služby

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.